Puslapiai

2016 m. rugsėjo 14 d., trečiadienis

Varškinės tešlos obuolių pyragas



22 cm. apvaliai formai

Tešlai:

3 obuoliai
75 gr. minkšto sviesto
100 gr. cukraus
2 kiaušiniai
130 gr. varškės, pertrintos per sietelį
160 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

Pyrago viršui:

30 gr. sviesto
40 gr. cukraus

Sviestą išsukame su cukrumi ir druska iki purios masės. Dedame varškę, išplakame mikseriu. Įmušame kiaušinius ir vėl išplakame. Beriame persijotus miltus su kepimo milteliais ir išmaišome šaukštu. Dedame tešlą į kepimo popieriumi išklotą formą, išlyginame paviršių. Obuolius nulupame ir supjaustome skiltelėmis. Išdėliojame ant tešlos. Pyrago viršui skirtą sviestą ir cukrų pakaitiname, kol cukrus patirpsta. Teptuku aptepame obuolius. Kepame 180°C orkaitėje apie 50 min., kol pyrago vidus bus iškepęs, o viršus gražiai parudavęs. Atvėsiname. Skanaus :)

P.S. Iki šiol mano favoritas buvo Perlinis obuolių pyragas. Po šio recepto į pirmą vietą iškyla šis :) Ypač skanus pyrago viršus - cukrus karamelizuojasi į traškią plutelę..

Recepto šaltinis cookrook.ru


2016 m. rugsėjo 13 d., antradienis

Marinuota paprika su medumi



5-6 stiklainiukams po 0,5 l.

Paprikų (tinka įvairių spalvų, bet man skaniausia raudona)
po 1 a.š. medaus į kiekvieną stiklainiuką
po 1 česnako skiltelę į kiekvieną stiklainiuką
juodųjų pipirų žirnelių
prieskoninių žolelių (naudojau džiovintą baziliką ir raudonėlį)

Marinatui:


1 litras vandens
160 gr. cukraus
200 ml. acto (naudoju actą su prieskoniais)
200 ml. aliejaus
1 v.š. druskos

Paprikas išvalome, supjaustome stambesniais gabaliukais (dideles aš pjaunu į 4 dalis ir jas dar i 2-3, priklausomai nuo paprikos dydžio). Užviriname puode vandens, sudedame paprikas ir užvirus dar paverdame apie 5 min.

Į švarius stiklainiukus įdedame po 1 a.š. natūralaus medaus, česnako skiltelę, žolelių, pipirų. Sudedame pakaitintas paprikas.

Užviriname visus marinato produktus (maišome, kad cukrus ištirptų), užpilame paprikas ir sandariai užsukame. Palaikome šiltai, kol atvės.

P.S. Marinuoju jau ne pirmą kartą - labai skanu kaip užkandis ar garnyras. Prieskonius galima dėti pagal savo skonį arba nedėti visai. Labai patinka tai, kad greitai ir paprastai padaroma!

2016 m. rugpjūčio 3 d., trečiadienis

Saldžiarūgščiai marinuoti agurkai



Marinato užtenka maždaug 3-4 stiklainiams po 0,6 ml.

agurkų
garstyčių sėklų
krapų žiedynų

Marinatas:

600 ml. vandens
1,5 v.š. druskos
180 gr. cukraus
150 ml. acto 9 %

Į švarius (geriausia - sterilizuotus) stiklainius sudedame krapus, garstyčių sėklas, agurkus. Užviriname vandenį su cukrumi ir druska, supilame actą ir dar kelias minutes paverdame. Užpilame agurkus, palaikome 10 min., nupilame marinatą atgal į puodą, užviriname, vėl užpilame agurkus ir sandariai užsukame. Palaikome apverstus, kol atvės. 

P.S. Mano pats skaniausias marinatas. Juo marinuoju visas daržoves. 


2016 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

Vyšninis tiramisu (be kiaušinių)



200 gr. sausainių "Damų piršteliai"
250 gr. maskarponės
200 gr. grietinėlės 35-36%
3 v.š cukraus
žiupsnelis citrinos rūgšties
apie 100 ml. stiprios kavos
vyšnių be kauliukų

Grietinėlę išplakame su cukrumi ir citrinos rūgštimi. Sudedame maskarponę ir nedideliu greičiu viską kartu išplakame iki vientisos masės. Imame stiklinį indą norimos formos, labai trumpam panardiname sausainius (po vieną) į kavą ir sudedame viena eile ant dugno, užpilame kremo, dedame vyšnių (jas įspaudžiame į kremą). Vėl dedame sausainius, suvilgytus kava, toliau - kremas, vyšnios ir t.t. Viršutinis sluoksnis turi būti kremo. Viršų galima pabarstyti tarkuotu šokoladu arba kakava. Palaikome kelias valandas šaldytuve. Skanaus!

P.S. Tikras itališkas tiramisu daromas su kiaušiniais. Esu darius ir tokį, bet be kiaušinių man patiko labiau, o ir vyšnios čia labai tinka - suteikia labai gaivų skonį! Manau, butų skanu vyšnias pamirkyti alkoholyje. 

2016 m. birželio 7 d., antradienis

Cinamoninis rabarbarų pyragas



21 cm. apvaliai formai

350 gr. rabarbarų
3 didesni kiaušiniai
120 gr. cukraus
130 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilinio cukraus
50 ml. aliejaus
1-2 v.š. mišinio cinamonas+cukrus
žiupsnelis druskos

Rabarbarus nulupame ir smulkiai supjaustome, sumaišome su cinamoniniu mišiniu. Kiaušinius, cukrų, vanilinį cukru ir druską plakame mikseriu, kol masė padidėja kelis kartus ir tampa tiršta. Supilame aliejų, išplakame. Per kelis kartus suberiame miltus ir kepimo miltelius, atsargiai išmaišome šaukštu, kad tešla nesukristų. Supilame 2/3 tešlos į kepimo popieriumi išklotą formą, sudedame rabarbarus, ir supilame likusią 1/3 tešlos. Kepame 190°C įkaitintoje orkaitėje 30-40 min. (tikriname vidurį mediniu pagaliuku).

P.S. Greitas ir skanus pyragas, ypač šiltas ir su ledų kaušeliu!

Dvi užtepėlės/padažai su avokadu



1 variantas

100-150 gr. grietinės arba natūralaus jogurto
1 gerai prinokusio avokado
1 v.š. acto (arba pagal skonį)
1 v.š. aliejaus
1 a.š. medaus (arba pagal skonį)
2 v.š. susmulkintų krapų
4 supjaustyti svogūno laiškai
druskos
pipirų

2 variantas

200 gr. varškės
1 gerai prinokęs avokadas
2 česnako skiltelės
2 v.š. smulkintų krapų
4 supjaustyti svogūno laiškai
druskos
pipirų

Viską sumalti blenderiu iki kreminės konsistencijos. 1-as variantas - labiau padažas (aš valgiau su cukinijų blynais), 2-ą variantą labai skanu užsitepti ant skrudintos duonos. Fantastiško skonio padažiukai! Skanaus :)


2016 m. gegužės 1 d., sekmadienis

Biskvitinis tortas su maskarponės-grietinėlės kremu



22 cm. apvali forma nuimamais kraštais

Biskvitui:

3 M dydžio kiaušiniai
100 gr. cukraus
110 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilinio cukraus
žiupsnelio druskos

Kremui:

500 gr. maskarponės sūrio
500 ml. grietinėlės 35-36%
5 v.š. cukraus
citrinos rūgšties ant peilio galiuko

Papuošimui:
Konservuotų persikų
Uogų

Biskvitai. Kiaušinius su cukrumi ir druska plakame apie 5-7 min, kol masė patrigubėja ir tampa beveik grietinės konsistencijos. Labai atsargiai šaukštu įmaišome miltus su kepimo milteliais. Tešla turi išlikti tokia pat tiršta ir puri. Pilame į kepimo popieriumi ištiestą formą ir kepame 180-190°C orkaitėje apie 30 min. (tikriname vidurį mediniu pagaliuku). Atvėsusį (galima net palaikyti šaldytuve) biskvitą perpjauname į 3 papločius.

Kremas. Grietinėlę su cukrumi ir citrinos rūgštimi išplakame iki standumo. Maskarponę šiek tiek išmaišyti šaukštu, jei labai kietas.Dalimis, atsargiai, kad nesukristų, įmaišome į maskarponę grietinėlę.

Surinkimas. Biskvitus sulaistome konservuotų persiku sirupu. Sutepame kremu, šiek tiek palikdami jo torto aptepimui. Puošiame persikais, uogomis ar kt. Palaikome šaldytuve, kad gerai sustingtų. Skanaus!

P.S. Tobulo skonio tortas. Darytas milijoną kartų, ir niekad nenusibostantis!


2016 m. balandžio 20 d., trečiadienis

Mielinė tešla be kildinimo - pyragėliai su dešrelėmis

Lengviausiai padaroma, pati minkščiausia ir puriausia iki šiol daryta mielinė tešla. Ir -  TAIP, jos nereikia kildinti! Galite kepti bandeles su įdarais, be įdaro, naudoti picų ar nesaldžių pyragų pagrindui.




10-12 dešrelių
200 ml. pieno (arba 100 ml. pieno + 100 ml. vandens)
2 v.š cukraus
1 pakelis sausų mielių (7-11 gr.)
180-200 gr. minkšto sviesto (kambario temperatūros)
0,5 a.š. druskos
apie 450-500 gr. miltų

Pieną (arbą pieną, sumaišytą su vandeniu) pašildyti iki kambario temperatūros, suberti cukrų ir mieles. Išmaišyti. Palaikyti apie 15 min, kad mielės suputotų.
Dubenyje išmaišyti miltus su druska, sudėti sviestą ir viską rankomis trinti, kol susidarys drėgni trupiniai. Supilti mieles. Užminkyti tešlą. Tešla turi nelipti prie rankų, bet būti elastinga ir minkšta. Paminkyti tešlą 2-3 min. ir pastatyti 30 min. į šaldytuvą.
Dešreles perpjauti per pusę ir dar per pusę išilgai. Be abejo, galite pjaustyti, kaip norite. Man labiau patinka maži pyragėliai. Tešlą iškočioti iki 3-4 mm. storio, supjaustyti juostelėmis ir apsukti dešreles. Kraštus užspausti. Aptepti kiaušinio plakiniu. Kepti 200° C temperatūroje apie 20 min., arba kol gražiai paruduoja.

Recepto šaltinis supermama.lt

2016 m. kovo 20 d., sekmadienis

Medaus tortas su želė ir kava



Tortas 24 cm. skersmens

Matavimui naudojama 200 ml stiklinė

Papločiams:

100 gr. sviesto
1 stiklinė cukraus
2 v.š. medaus
1 a.š. sodos
4 stiklinės miltų
2 kiaušiniai
Kremui:

1 litras riebios grietinės (20-30 %)
5 v.š. cukraus pudros (arba pagal skonį)
4 v.š. citrinos sulčių (arba pagal skonį)
2 v.š. želatinos
2 pakeliai želė
150 ml. stiprios kavos

Pasigaminame želė pagal ant pakelio nurodytas instrukcijas, bet su mažesniu kiekiu vandens, kad želė būtų tvirtesnė. Statome sustingti. Sustingusią supjaustome mažais gabaliukais.  Išsiverdame stiprios kavos (geriausia espresso) ir paliekame atvėsti. 

Papločiai. Į puodą beriame cukrų, dedame sviestą ir medų. Statome ant vandens garų vonelės, ir nuolat maišydami kaitiname, kol masė taps vienalytė ir ištirps cukrus. Tuomet masę atvėsiname (kad nesutrauktų kiaušinių), bet neatšaldome visiškai, - ji turi būti šilta. Pilame į ją išplaktus kiaušinius, gerai išmaišome. Tuomet actu nugesiname sodą, supilame į turimą masę, iš karto viską išmaišome. Beriame 3 stikines miltų, užminkome tešlą. Tada ant stalo suberiame likusią 1 stiklinę miltų (galite berti po pusę, galbūt visos nereikės) ir išverčiame ant jų tešlą. Minkome, kol tešla taps minkšto plastilino konsistencijos ir nelips prie rankų. Jei tešlai pakanka miltų - ji laiko savo formą, bet yra minkšta. Tad miltų kiekį truputį koreguokite pagal situaciją. Man visiškai pakako 4 stiklinių.

Tešlą daliname į 5-6 dalis. Kiekvieną gabaliuką iškočiojame ant kepimo popieriaus. Jei tešla limpa prie kočėlo - pabarstykite truputį miltų. Papločio skersmuo turi būti didesnis, nei 24 cm., kad apipjovus jau iškepusį paplotį turėtume likučių trupiniams, kuriais puošime tortą (bet trupinių reikia labai nedaug, tad nekočiokite labai didelio papločio). Papločiai išeina labai ploni - taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepame po vieną iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja. Kepa išties labai greitai, tad stebėkite, kada jau reikia traukti iš orkaitės! Тodėl ir iškočioti reikia iš karto visus 5. Ant iškepusio papločio iš karto dedame 24 cm. formos dugną, ir peiliu apipjauname šonus. Likučius pasiliekame.

Kremas. Želatiną užpilme 60 ml. vandens ir paliekame išbrinkti. Grietinę sumaišome su cukraus pudra, citrinos sultimis (kiekį koreguojame pagal savo skonį). Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname, supilame į kremą ir viską išmaišome. Statome į šaldytuvą tol, kol kremas bus tokio tvirtumo, kad galima bus tepti tortą.

Surinkimas. Atsidedame šiek tiek kremo torto viršaus aptepimui, o likusį sumaišome su želė gabaliukais. Papločius konditeriniu teptuku patepame kava ir sutepame kremu, sumaišytu su želė gabaliukais . Tą darome pakankamai greitai, nes kremas linkęs greitai tirpti. Viršų ir šonus tai pat negausiai aptepame kremu. Pastatome apie 15 min. į šaldytuvą, kad kremas dar truputį sustingtų. Papločių likučius sutriname į trupinius (aš sutryniau tiesiog pirštais, o paskui dar patryniau bulviu grūstuve be skylučių - jie pastovėję buna pakankamai sausi ir labai gerai trupa). Apibarstome viršų ir šonus trupiniais. Puošiame pagal savo norus. Mano papuošimai - cukraus pudra. Skanaus :)



2016 m. vasario 16 d., antradienis

Kokosinis varškės pyragas su traškia kokosų plutele




20-22 cm. apvaliai formai

Pagrindui:

100 gr. minkšto sviesto
50 gr. cukraus
150 gr. miltų
1 kiaušinio trynys
žiupsnelis druskos

Įdarui:

600 gr. varškės
100 gr. cukraus
3 kiaušiniai
1 a.š. vanilinio cukraus
5 v.š. kokoso drožlių Arimex

Kokosinei plutelei:

80 gr. šalto sviesto
50 gr. cukraus
100 gr. kokoso drožlių Arimex

Pagrindas. Sviestą su cukrumi, tryniu ir druska išplakame mikseriu. Suberiame persijotus miltus, užminkome tešlą. Susukame į maistinę plėvelę ir dedame 30 min. į šaldytuvą.

Įdaras. Išplakame kiaušinius. Visus produktus sumaišome.

Kokosinė plutelė. Sviestą supjaustome arba sutarkuojame, ir kartu su kitais produktais triname rankomis, kol susiformuoja drėgni trupiniai.

Surinkimas. Tešlą rankomis paskirstome ant formos dugno ir sienelių. Supilame varškės masę, ant viršaus užbarstome trupinius. Kepame iki 180-190°C įkaitintoje orkaitėje 30-40 min. viršų uždengę folija, vėliau dar 10 min. be folijos, arba kol kokosų plutelė gražiai apskrunda. Pyragą visiškai atvėsiname.

P.S. Pagrindą galima ištepti mėgstama uogiene arba džemu. Aš pamiršau tą padaryti, bet ir be uogienės pyragas buvo labai skanus, ypač kokosinis viršus. 

Recepto idėja iš povarenok.ru

2016 m. sausio 30 d., šeštadienis

Mandarininis-kokosinis tortas



22 cm. apvaliai formai

Biskvitui:

80 gr. miltų
80-100 gr. cukraus
3 kiaušiniai
1 a.š. kepimo miltelių
2 v.š. kakavos miltelių

Kremui:

500 ml. šviežių mandarinų sulčių
100 gr. cukraus (arba pagal skonį)
200 gr. varškės (arba kreminės varškės, maskarponės, rikotos)
200 gr. grietinėlės 35-36%
4 v.š. kokoso drožlių Arimex
20 gr. želatino
60 ml. šalto vandens

Biskvitas. Kiaušinius su cukrumi mikseriu plakame apie 7-10 min, kol masė padvigubėja. Sumaišome miltus, kepimo miltelius, kavavą, ir šaukštu atsargiai įmaišome į išplaktus kiaušinius. Pilame į kepimo formą ir kepame 180°C orkaitėje apie 30 min. Nupjauname viršuje esančią plutelę. 

Kremas. Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Į mandarinų sultis beriame cukrų ir puode pakaitiname, kol cukrus ištirps. Atvėsiname. Grietinėlę išplakame iki standumo, sumaišome su varške (jei naudosite paprastą, pertrinkite per sietelį), 350 ml. mandarinų sulčių (150 ml. paliekame biskvito sulaistymui) ir kokoso drožlėm. Ištirpiname želatiną, atvėsiname ir supilame ją į kremo masę. Išplakame viską mikseriu.

Surinkimas. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi arba maistine plėvele (kad skysta kremo masė neišbėgtų pro formos apačią). Dedame biskvitą, sulaistome jį 150 ml. mandarinų sulčių, supilame kremo masę ir statome į šaldytuvą sustingti. Geriausiai palikti per naktį. Sustingusį tortą galima papuošti tarkuotomis mandarino žievelėmis, šokoladu, pabarstukais ar kt. Skanaus :)

P.S. Labai lengvas ir gaivus tortukas. Vietoj mandarinų galima naudoti apelsinus. Išspaudę iš mandarinų sultis neperkoškite jų - naudokite su visais tirščiais. 

Recepto idėja iš povarenok.ru

2016 m. sausio 12 d., antradienis

Žemės riešutų chalva



300 gr. žemės riešutų be luobelių Arimex
50 ml. vandens
130 gr. cukraus
100 gr. sviesto

Žemės riešutus paskrudiname ir blenderiu arba virtuviniu kombainu malame iki riešutų sviesto konsistencijos (tik nemalame iki labai skystos). Supilame išlydytą sviestą, išmaišome. Cukrų su vandeniu verdame ant vidutinės ugnies apie 10 min. Supilame iškart į riešutų sviestą ir greitai išmaišome. Dedame chalvos masę į indą, išklotą kepimo popieriumi, gerai suspaudžiame. Statome į šaldytuvą, kad sustingtų. Vėliau laikome kambario temperatūroje. Skanaus :)

P.S. Dariau chalvq 2 kartus. Pirmą kartą su sviestu, antrą - be jo. Be sviesto chalva buvo kietoka ir trapi. Su sviestu minkštesnė, galima buvo pjaustyti peiliu. Abu variantai man patiko. Kietesnė, galbūt, labiau priminė parduotuvinę chalvą, o antroji - naminę, sodraus riešutų skonio chalvą :)