2012 m. balandžio 10 d., antradienis

Baltojo šokolado ledai

Jau esu darius Ledus su juoduoju šokoladu. Šie bus su baltuoju - tokie pat skanūs, ir dar geresnės konsistencijos, nes naudojau tik grietinėlę, kad susitingę išliktų minkšti.
Apie 1 l. ledų

650 gr. grietinėlės 35-36 %
150 gr. baltojo šokolado
150 gr. cukraus
4 kiaušinio tryniai
žiupsnelis druskos

Į puodą pilame 200 gr. grietinėlės. Kaitiname nuolat maišydami. Užviriname, tuomet sumažiname ugnį iki mažos, ir maišydami paverdame grietinėlę apie 30 sekundžių. Nuimame nuo viryklės, sudedame sulaužytą šokoladą ir maišome, kol ištirps. Supilame dar 200 gr. grietinėlės, išmaišome. Gautą masę pilame į didesnį dubenį (puodą kuo geriau išgramdome, bet neplauname). Galima perkošti per sietelį, kad nebūtų likusių šokolado gumuliukų.

Tame pačiame puode ant vidutinės ugnies maišydami pakaitiname likusią grietinėlę, druską ir cukrų, kol cukrus ištirps. Atskirame dubenyje išplakame trynius. Plona srovele, intensyviai maišydami pilame grietinėlę į trynius, esančius dubenyje. Išmaišome iki vientisos masės ir pilame atgal į puodą, maišydami kaitiname ant vidutinės ugnies, kol masė pradės tirštėti, apie 10-15 min., kol masė tapso kisieliaus konsistencijos.

Kiaušinių masę perkošiame per sietelį ir sumaišome su dubenyje esančia grietinėle su šokoladu. Atvėsiname ledų masę (tą reikėtų padaryti pakankamai greitai, t.y. nepalikti stovėti, kol atvės pati, - galima tiesiog maišyti šaukštu, kol atvės) ir statome į šaldytuvą, kad atvėstų visiškai. Tuomet su tuo pačiu dubeniu statome į šaldymo kamerą ir paliekame 1 val. Po 1 val. ledų masę gerai išplakame mikseriu. Vėl statome į kamerą 1 val. Tuomet vėl išplakame mikseriu. Kai išplaksime antrą kartą - supilame į indą, kuriame šaldysime ledus, ir paliekame sustingti. Skanaus!

P.S. Ledai išėjo tiesiog puikūs, sustingę išliko minkšti. Šerbetų mėgėjams jų nerekomenduoju, nes tai "tikri" ledai - saldūs, sotūs ir beprotiškai skanūs :)

4 komentarai:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...