Puslapiai

2014 m. gruodžio 8 d., pirmadienis

Varškinė pynė su riešutais

 
Tešlai:
 
150 gr. varškės
75 gr. cukraus
1 kiaušinis
60 ml. aliejaus
1,5 a.š. kepimo miltelių
250 gr. miltų
žiupsnelis druskos
 
Įdarui:
 
100 gr. migdolų riešutų Arimex
100 gr. anakardžių riešutų Arimex
3-4 v.š. rudojo cukraus
0,5 a.š. cinamono 
1 kiaušinis
50 ml. grietinėlės
2 v.š. obuolių arba abrikosų džemo
 
Tešla. Kiaušinį išplakti su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska. Plakant supilti aliejų. Sudėti per sietelį pertrintą varškę ir išmaišyti viską iki vientisos masės. Suberti miltus, kepimo miltelius ir užminkyti tešlą. Tešlą dubenyje uždengti ir palaikyti 15 min.
 
Įdaras. Riešutus sumalti iki mažų gabaliukų. Kiaušinį lengvai išplakti, įmaišyti grietinėlę. Į kiaušinių masę suberti riešutus, cinamoną, cukrų ir išmaišyti.
 
Iškočiojame iš tešlos lakštą maždaug 33x36 cm. Ant viršaus paskirstome įdarą (paspaudžiame jį, kad sukibtų su tešla). Suvyniojame lakštą į standų volelį. Dedame jį į kepimo popieriumi išklotą skardą, perpjauname išilgai, viršuje palikę 2 cm. neįpjautą, ir suvyniojame abi "juostas" į kaselę (pjūviais į viršų). Kepame iki 180°C įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min, kol pynė gražiai paruduoja. Iškepusią dar karštą konditeriniu teptuku aptepame džemu. Leidžiame atvėsti. Skanaus!
 
P.S. Tešla ne mielinė, tad labai greitai padaroma. Ypač skanus iškepa pyrago viršus :)
 
Recepto šaltinis say7.info

2014 m. gruodžio 5 d., penktadienis

Grikių apkepas su morkomis ir sūriu


150 gr. grikių
2 kiaušiniai
1 svogūnas
300 gr. morkų
200 gr. grietinės
150 gr. fermentinio sūrio
2 v.š. džiūvėsėlių
50 gr. sviesto
druskos
pipirų
prieskoninių žolelių (nebūtina)

Grikius išverdame. Svogūną smulkiai supjaustome, morką sutarkuojame burokine trintuve ir viską apkepiname pusėje sviesto, kol daržovės suminkštėja. Atskiriame kiaušinių trynius nuo baltymų. Trynius sumaišome su grietine ir 100 gr. sutarkuoto sūrio. Sumaišome grikius, keptas daržoves ir grietinės-trynių mišinį, įberiame druskos, pipirų, prieskoninių žolelių (jei norite). Baltymus išplakame iki standumo ir įmaišome į grikių masę. Dedame viską į sviestu išteptą kepimo formą, ant viršaus užbarstome likusį sūrį ir džiūvėsėlius bei padėliojame gabaliukais supjaustytą likusį sviestą. Kepame 180°C orkaitėje apie 30 min. Skanaus!

P.S. Ką tik iškepęs apkepas byra, bet šiek tiek atvėsęs laiko savo formą. Jei jo lieka kitai dienai, grikiai būna visiškai sukibę ir apkepas labai gerai pjaustomas. Puikiai tinka ir kaip garnyras, ir kaip atskiras patiekas su daržovėm ar salotom.

Žurnalas Lietuviški valgiai, 2011

2014 m. gruodžio 1 d., pirmadienis

Saldainiai "Slyvos šokolade"



Dar viena idėja kalėdinėms saldžioms dovanėlėms arba šiaip prie kavos. Greita, paprasta, skanu :)
 


200 gr. džiovintų slyvų Arimex
100-120 gr. juodojo arba pieniško šokolado

Slyvas pamirkome šiltame vandenyje, kad šiek tiek išbrinktų. Nusausiname. Šokoladą ištirpiname. Slyvas merkiame į šokoladą (aš tą dariau dviem mediniais pagaliukais), gerai nuvarviname ir dedame į lėkštę, kurioje patiestas kepimo popierius. Dedame į šaldytuvą, kad sustingtų. Tai tiek to gaminimo, o rezultatas  - rojus žemėje :) Skanaus!

P.S. Į šokoladą galite įpilti stipresnio alkoholio (romo, brendžio, likerio ar kt.), įberti čili pipirų, jei mėgstate pikantiškesnį skonį, ar kt. priedų.

2014 m. lapkričio 28 d., penktadienis

Riešutai ir razinos meduje

Ar jau pradėjote pirkti kalėdines dovanas? :) Jei kartais pritrūkote idėjų, siūlau susirasti gražių stiklainiukų ir per kelias minutes pasidaryti skanių saldžių dovanėlių, kurios tikrai patiks kiekvienam jas gavusiam!



riešutų ir razinų mišinio "Studentų maistas" (Arimex)
skysto medaus
imbiero
cinamono

Sumaišome medų su prieskoniais. Riešutų ir razinų mišinį pakepiname sausoje keptuvėje arba orkaitėje. Stiklainiuke sluoksniuojame -  riešutai, medus, riešutai, medus. Viskas, dovanos paruoštos :) Gaminti galite jau dabar, kad riešutai ir razinos iki Kalėdų gerai įmirktų. Skanaus!

P.S. Prieskonius galite dėti ir kitokius, arba nedėti visai. Bet rekomenduočiau, nes prieskoniai labai paryškina skonį :)

2014 m. lapkričio 18 d., antradienis

Vyniotinis su moliūgų biskvitu ir grietininiu-citrininiu kremu



Biskvitui:

150 gr. miltų
90 gr. cukraus
220 gr. moliūgo tyrės (žr. receptą žemiau)*
3 kiaušiniai
1 a.š kepimo miltelių
1 a.š. prieskonių meduoliams (arba cinamono, imbiero, gvazdikėlių)
žiupsnelis druskos

Kremas:

250 gr. grietinės 30 %
60 gr. minkšto sviesto
60 gr. cukraus pudros
0,5 a.š. vanilinio cukraus
1  citrinos žievelės

*Moliūgo tyrė. Neluptą moliūgą supjaustome dideliais gabalais ir kepame 190-200°C orkaitėje apie valandą, arba kol suminkštėja. Atvėsiname ir šaukštu išskobiame minkštimą. Sumalame blenderiu iki tyrės konsistencijos. Tyrę galima užšaldyti šaldymo kameroje.

Biskvitas. Kiaušinius su cukrumi plakame, kol masė taps šviesiai geltona ir padidės kelis kartus. Šaukštu įmaišome moliūgo tyrę. Beriame miltus, kepimo miltelius, prieskonius, druską, atsargiai išmaišome. Tešla būna gana skysta. Pilame ją į kepimo popieriumi išklotą orkaitės skardą ir paskirstome per visą skardos dydį (manosios matmenys 35x38 cm.). Kepame iki 190°C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min., arba kol gražiai paruduoja. Ant stalo dedame švarų virtuvinį rankšluostį ir gausiai pabarstome cukraus pudra. Iškepusį biskvitą dedame ant rankštuostuko popieriumi į viršų. Popierių nuimame (jei labai prilipęs, uždėkite ant viršaus kelioms minutėms drėgną rankšluostį - popierius lengvai nusiims). Biskvitą susukame kartu su rankšluosčiu ir paliekame atvėsti. Atvėsusį dedame į šaldytuvą 30 min.

Kremas. Minkštą sviestą plakame su cukraus pudra ir vanilinu iki purumo. Dedame grietinę, citrinos žievelę ir mažu greičiu plakame, kol kremas tampa tirštas.

Surinkimas. Atvėsusį biskvitą išvyniojame, aptepame kremu (paliekame neteptus kraštus po 2 cm.) ir suvyniojame. Dedame stingti į šaldytuvą. Skanaus!

P.S. Biskvitas iškepa labai minkštas, trapus, ir kvepia meduoliais :) Kremą panaudojau iš torto Žozefina recepto. Tokiems pyragams dažniausiai naudojamas maskarponės sūris - šis kremas labai jį primena, tik yra gerokai liesesnis. Ir būtinai rekomenduoju dėti citrinos žievelę, kuri suteikia kremui citrinų kvapą ir skonį!

2014 m. lapkričio 17 d., pirmadienis

Brie sūrio ir kriaušių salotos su džiovintom spanguolėm ir garstyčių užpilu



2 porcijoms

1 vidutinio dydžio kriaušė
80-100 gr. Brie sūrio
salotų lapų (tinka įvairios)
50 gr. pakepintų anakardžių riešutų
50 gr. džiovintų spanguolių Arimex

Užpilui:

4 v.š. aliejaus
2 v.š. acto salotoms (3%) arba citrinos sulčių
1 v.š. medaus
1 a.š. garstyčių
druskos
pipirų

Salotas suplėšome, nuluptas kriaušes ir sūrį supjaustome didesniais gabaliukais, dedame ant salotų. beriame karštu vandeniu nuplautas spanguoles ir paskrudintus riešutus. Padažui visus ingredientus suplakame šluotele (ingredientų kiekį galite pasikoreguoti pagal savo skonį). Apšlakstome salotas. Skanaus!

P.S. Šias salotas dariau ir su špinatais (vietoj salotų lapų) - irgi labai skanu ir sveika!

2014 m. lapkričio 7 d., penktadienis

Biscotti - apelsininiai džiūvėsėliai su tropiniais vaisiais




1 didelis kiaušinis
3 v.š. apelsinų sulčių
1 apelsino žievelė
250 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
200 gr. džiovintų tropinių vaisių mišinio Arimex
0,5 a.š. druskos
100 gr. cukraus

Kambario temperatūros kiaušinį su cukrumi plakame iki purios masės. Supilame sultis ir dar kartą išplakame. Beriame miltus, kepimo miltelius, druską, apelsino žievelę, išmaišome. Džiovintus vaisius nuplauname karštu vandeniu ir sumaišome su tešla.
Daliname tešlą į 2 dalis ir suformuojame 2 batono tipo kepaliukus (galima siek tiek plokštesnius, nes kepdami pakils).
Kepame juos iki 150°C įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min. (žiūrėkite pagal savo orkaitę),  kol iškepa, bet nesukietėja per daug - supjaustę juos dar kepsime. Šiek tiek atvėsiname ant grotelių ir aštriu peiliu supjaustome 1 cm. storio riekelėmis. Jei visgi kepaliukai per stipriai sukietėja, prieš pjaustydami apšlakstykite juos vandeniu.
Grąžiname riekeles į orkaitę ir džioviname 130°C temperatūroje apie 30-40 min., kol gražiai paruduoja. Kepant galima juos pavartyti, kad abi pusės būtu vienodos spalvos (apačia paprastai kepa greičiau). Iškeptus/padžiuvusius atvėsiname ant grotelių. Laikome sandariame sausame inde. Bet jų taip greit nelieka, kad ir indo neprireikia :)) Skanaus visiems!

P.S. Visi namai pakvipo apelsinais (nuo tarkuotos žievelės), tad rekomenduoju ją būtinai dėti. Kepiau pirmą kartą ir tikrai dar kepsiu :)

Recepto šaltinis edimdoma.ru

2014 m. lapkričio 4 d., antradienis

Brokolių-vynuogių salotos

 


Salotoms:

300 gr. brokolio
1 obuolys
1 didelė morka
150-200 gr. mėlynųjų vynuogių
80 gr. moliūgų sėklų Arimex
50 gr. saulėgrąžų

Užpilui:

1 v.š. aliejaus
2 v.š.  skysto medaus
2 v.š. neriebaus majonezo
2 v.š. citrinos sulčių arba obuolių acto
1/4 nedidelio svogūno
100 gr. graikiško jogurto
druskos
pipirų


Brokolius supjaustyti žiedynėliais, obuolį didesniais kubeliais, vynuoges per pusę, morkas sutarkuoti stambia trintuve. Suberti moliūgų ir saulėgrąžų sėklas.

Užpilui smulkia trintuve sutarkuoti svogūną ir sumaišyti su visais kitais ingredientais. Išmaišyti su salotomis.

P.S. Labai neįprastas ir skanus derinys. Užpilą galėčiau valgyti vieną, be nieko :)) Manau, kad pritaikysiu jį ir kitoms salotoms. Užpilo produktų proporcijas galite pasikoreguoti pagal savo skonį.

Recepto šaltinis recepti.kz

2014 m. lapkričio 3 d., pirmadienis

Silkė su džiovintais obuoliais ir razinomis



2 silkių filė puselės
2 dideli svogūnai
1 didelė morka
6 riekelės džiovintų obuolių Arimex
50 gr. razinų Arimex
prieskoninių žolelių
druskos
pipirų

Obuolius ir razinas užpilame karštu vandeniu ir paliekame išbrinkti. Svogūną supjaustome pusžiedžiais, morką stambiai sutarkuojame. Pakepiname viską aliejuje, kol suminkštės (pabarstome prieskoninėmis žolelėmis, druska, pipirais). Supjaustome obuolio riekeles, razinas nuspaudžiame ir sudėję į keptuvę kelias minutes patroškiname su daržovėmis. Atvėsiname. Sumaišome su gabaliukais supjaustyta silkių filė. Skanu su karštomis bulvėmis, taip pat tinka vieno kąsnio užkandėlėms.

P.S. Kitą kartą dar įdėčiau graikinių riešutų - valgydama pamaniau, kad jie čia labai tiktų. 

2014 m. spalio 26 d., sekmadienis

Tortas "Žozefina"

Šio torto receptą turiu jau kelis metus, tik vis neprisiruošdavau išsikepti. Atsiliepimų irgi skaičiau įvairiausių - vieniems patiko, kitiems nelabai. O man patiko, ir net labai! Tortukas neįprasto skonio, su razinų papločiais (naudojau Arimex razinas iš riesutai.lt) ir grietininiu kremu, kuris man labai priminė maskarponės kremą.


22-23 cm. tortui

Papločiams:
 
2 kiaušiniai
180 ml. pieno
100 gr. cukraus
200 gr. miltų
2 a.š. (nubraukti) sodos
 
Kremui:
 
800 gr. grietinės 30 %
150 gr. sviesto
110 gr. cukraus pudros
0,5 a.š. vanilinio cukraus
citrinos rūgšties ant peilio galiuko
 
Sulaistymui:
 
80-100 ml. stiprios pasaldintos kavos
 
Papuošimui:
 
80 gr. juodojo šokolado
30-40 gr. balto šokolado
 
Papločiai. Razinas užpilame verdančiu vandeniu ir paliekame išbrinkti. Tuomet beriame ant rankšluosčio, kad apdžiūtų. Kol džiūna razinos, išplakame iki standumo baltymus su cukrumi, ir atskirame inde trynius. Atsargiai sumaišome baltymus su tryniais. Razinas blenderiu sutriname iki košelės konsistencijos. Pilame į jas pieną, actu nugesintą sodą ir greitai išmaišome. Sudedame kiaušinių masę, atsargiai išmaišome. Galiausiai suberiame miltus ir vėl lėtai išmaišome. Tešla turi būti tirštos grietinės konsistencijos. Padaliname ją į 3 dalis (geriausia pasverti visą masę ir padalinti į 3). Ant kepimo popieriaus nusipiešiame tris 22-23 cm. skersmens apskritimus. Paskirstome ant apskritimų tešlą ir kepame po vieną lakštą 200°C orkaitėje apie 10-15 min.,  kol papločiai gražiai paruduoja. Iškepusius galima lygiai apipjaustyti, kad suteptas tortas būtų lygus. Atvėsiname. Subadome papločius dantų krapštuku keliose vietose ir sulaistome kava.
 
Kremas. Minkštą sviestą plakame mikseriu kartu su pudra ir vaniliniu cukrumi, kol tampa purus. Suberiame citrinos rūgštį. Po truputį pilame grietinę ir lėtai plakame kelias minutes, kol tampa standus.
 
Surinkimas ir puošimas. Sutepame papločius kremu. Viršų ir šonus aptepame tuo pat kremu ir barstome tarkuotu šokoladu. Aš viršų puošiau geltonosiois razinomis baltame šokolade – labai skanu! (ištirpinti šokoladą, pamirkyti razinas, dėti ant kepimo popieriaus ir sustingdyti šaldytuve). Tortą laikyti šaldytuve per naktį, o dar geriau bent parą – jis tampa dar skanesnis. Skanaus!
 
P.S. Sulaistymui galite naudoti ir alkoholį, sultis, arbatą ar kt., bet rekomenduoju stiprią kavą – ji suteikia labai gerą papildomą prieskonį! Kitą kartą dar į kremą įdėčiau geltonųjų razinų.


Recepto šaltinis povarenok.ru

2014 m. spalio 21 d., antradienis

Obuoliniai-kokosiniai keksiukai su maskarponės kremu



Apie 16 keksiukų

Keksiukams:

150 gr. minkšto sviesto
120 gr. cukraus
2 kiaušinių
žiupsnelio druskos
150 gr. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
100 ml pieno
80 gr. kokoso drožlių
3 vidutiniai obuoliai

Kremui:

300 ml. grietinėlės 35%
300 gr. maskarponės sūrio
3 v.š. cukraus (arba pagal skonį)
citrinos rūgšties ant šaukštelio galiuko

Keksiukai. Pieną truputį pašildyti, suberti į jį kokoso drožles ir palikti 15 min. pastovėti. Sviestą su cukrumi ir druska išplakti iki purios masės. Po vieną įmušti kiaušinius ir kaskart paplakti apie 1 min.Supilti pieną su kokosais.  Miltus sumaišyti su kepimo milteliais ir persijoti. Suberti į sviesto masę ir šaukštu atsargiai išmaišyti. Sudėti mažais kubeliais supjaustytus obuolius, ir vėl viską atsargiai išmaišyti (nepermaišyti!).
Į keksiukų formeles dėti tešlos (apie 3/4 formelės). Kepti iki 190C įkaitintoje orkaitėje apie 20-30 min., kol keksiukų viršus gražiai paruduoja. Keksiukus atvėsinti.

Kremas. Grietinėlę su cukrumi ir citrinos rūgštimi išplakti iki standumo. Atsargiai įmaišyti į maskarponės sūrį. Konditeriniu švirkštu papuošti keksiukus kremu. Skanaus!

P.S. Keksiukai tokie sotūs, kad vienas atstoja torto gabaliuką :) Pastovėję kitą dieną būna dar skanesni ir drėgnesni. 

2014 m. spalio 3 d., penktadienis

Obuolių pyragas su razinomis, migdolais ir medaus užpilu

Turiu išsisaugojusi kelis dar nė karto nebandytus obuolių pyragų receptus. Dalinuosi :)


26 cm. apvaliai formai (naudojau stiklinę)

Pagrindui:

1 kiaušinis
100 gr. cukraus
50 gr. šalto sviesto
200 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

Įdarui:

600-700 gr. kubeliais pjaustytų obuolių
100 gr. razinų Arimex
20 gr. sviesto
50 gr. rudojo cukraus (arba pagal skonį, priklausomai nuo obuolių rūgštumo)
20 gr. krakmolo
40 ml. vandens
30 gr. migdolų plokštelių
2 v.š. citrinos sulčių

Medaus užpilui:

70 gr. rudojo cukraus
15 gr. sviesto
2 v.š. medaus
35 ml. pieno

Pagrindas. Kiaušinį išplakame su cukrumi. Miltus sumaišome su kepimo milteliais, druska, sudedame supjaustytą sviestą ir triname rankomis, kol gausime trupinius. Supilame kiaušinius, užminkome tešlą, suvyniojame į maistinę plėvelę ir padedame 30 min. į  šaldytuvą.

Įdaras. Į puodą beriame obuolius, razinas, sviestą, cukrų ir citrinos sultis. Maišydami ant nedidelės ugnies pakaitiname viską 10 min. Krakmolą ištirpiname vandenyje ir supilame į obuolių masę. Nukeliame nuo viryklės. Kepimo formą ištepame riebalais, rankomis paskirstome tešlą ant dugno ir sienelių. Dugną keliose vietose subadome šakute. Dedame įdarą, ant viršaus užbarstome migdolus.

Užpilas. Visus produktus dedame į puodą, pakaitiname iki užvirimo, sumažiname ugnį, paverdame kelias minutes ir užpilame ant obuolių.

Pyragą kepame iki 180°C įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min, kol viršus gražiai parusta. Pyragą visiškai atvėsiname (bent 2-3 val.) Skanaus!



Recepto šaltinis povarenok.ru

2014 m. rugsėjo 29 d., pirmadienis

"Akmenuotasis kelias" - baltojo šokolado kvadratėliai su riešutais ir razinomis



100 gr. lazdyno riešutų Arimex
100 gr. anakardžių riešutų Arimex
100 gr. migdolų riešutų Arimex
150 gr. razinų "Golden Jumbo" Arimex
300 gr. baltojo šokolado

Riešutus pakepiname sausoje keptuvėje ir šiek tiek susmulkiname. Beriame razinas (didesnes galima pjauti per pusę). Šokoladą ištirpiname, užpilame ant riešutų ir razinų, gerai išmaišome. Dedame nestoru sluoksniu į kepimo popieriumi išklotą formą ir statome į šaldytuvą sustingti. Supjaustome kvadratėliais. Skanaus!

P.S. Turbūt vienas iš greičiausiai gaminamų desertų :) Galite dėti džiovintų vaisių, sausainių, zefyrų ir kt. pagal savo skonį.

2014 m. rugsėjo 4 d., ketvirtadienis

Ryžiai "Khao pad" su vištiena ir anakardžių riešutais (Tailandiečių virtuvė)

Šiuos keptus ryžius tailandiečiai gamina labai įvairiai. Patiekalas iš pažiūros primena plovą, bet yra gerokai išraiškingesnio skonio ir ingredientų gerokai daugiau. Pagrindas yra ryžiai, į kuriuos dedama vištiena, krevetės, įvairiausios daržovės, riešutai, ir net vaisiai. Taigi, siūlau mintimis nusikelti į saulėtąjį Tailandą ir išbandyti "Khao pad" variantą su vištiena ir anakardžių riešutais iš Arimex (riesutai.lt).


200 gr. nevirtų ryžių
250 gr. vištienos filė
100 gr. anakardžių riešutų Arimex
1 raudonoji paprika
2 kiaušiniai
2 nedideli svogūnai
2-3 skiltelės česnako
100 gr. ananasų (galima konservuotų)
3 v.š. sojų padažo
4-5 v.š. vištienos sultinio (naudojau sultinį iš kubelio)
1 v.š. kario
1 a.š. cukraus
1 čili pipiras arba aitriosios paprikos miltelių (pagal skonį)
svogūno laiškų
alyvuogių aliejaus kepimui

Ryžius išverdame, bet neperverdame - turi likti birūs.

Kepimui iš karto susipjaustome visus produktus: papriką ir vištieną juostelėmis, svogūnus pusžiedžiais, ananasus kubeliais, česnaką susmulkiname, susipjaustome svogūno laiškus, išsiverdame sultinio (jei turite, galite naudoti natūralų vištienos sultinį), lengvai išplakame kiaušinius.

Į įkaitintą keptuvę pilame alyvuogių aliejaus (jo nepagailime), dedame svogūnus, paprikas, čili pipirą (arba miltelius), česnakus ir ant didelės ugnies maišydami pakepiname viską apie 2-3 min. Pilame kiaušinius, viską gerai išmaišome ir kepame apie 1 min. Pilame sojos padažą, sultinį, karį, cukrų, viską išmaišome, sudedame vištieną ir kepame dar 5 min. Dedame riešutus, ananasus ir ryžius. Viską išmaišome (žiūrėkite, kad nebūtų ryžių gumulėlių), kepame 5 min. Galiausiai beriame svogūnų laiškus, dar kartą išmaišome ir patiekiame. Skanaus!

Recepto šaltinis povarenok.ru

2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

Šokoladinis cukinijų keksas su lazdyno riešutais ir bruknėmis


Dar vienas receptukas besitęsiančiam cukinijų sezonui. Šį kartą šokoladinis dersertas su Arimex (riesutai.lt) riešutais ir uogomis.
 

10 х 30 cm. kekso formai

3 kiaušiniai
180 gr. cukraus
1 a.š. vanilinio cukraus
80 ml. aliejaus
260 gr. cukinijos
100 gr. lazdyno riešutų Arimex
0,5 a.š. cinamono
150 gr. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
3  v.š. kakavos
žiupsnelis druskos
4-5 v.š. bruknių džemo/uogienės
50 gr. juodojo šokolado (papuošimui)

Cukinijas sutarkuojame burokine trintuve. Kiaušinius su cukrumi ir druska plakame mikseriu apie 5 min., kol masė taps šviesiai geltonos spalvos. Pabaigoje plakdami plona srovele  supilame aliejų. Sudedame cukinijas (prieš tai gerai nuspaudę skystį) ir cinamoną. Atsargiai šaukštu išmaišome. Įmaišome iki mažų gabaliukų sumaltus lazdyno riešutus. Miltus, kakavą, kepimo miltelius persijojame per sietelį įmaišome į tešlą. Pilame į kepimo popieriumi išklotą formą ir kepame įkaitintoje orkaitėje: 40 min. 160°C, tuomet padidiname temperatūrą iki 180°C ir kepame dar 15 min., arba kol vidurys bus iškepęs (tikriname mediniu pagaliuku). Keksą atvėsiname, horizontaliai perpjauname į 2 dalis. Pertepame bruknių džemu. Viršų apšlakstome tirpintu šokoladu. Skanaus!

P.S. Turtingo skonio keksas. Nuo cukinijų jis tampa drėgnas, o riešutų, šokolado ir bruknių džemo skonis tarpusavyje dera geriau, nei galima tikėtis! Keksas po kelių dienų tapo dar skanesnis.

Recepto šaltinis povarenok.ru

2014 m. rugsėjo 1 d., pirmadienis

Sluoksniuotos tešlos bandelės su cinamonu

 
Jei kas paklaustų, koks saldumynas yra mano mėgstamiausias, nedvejodama atsakyčiau, kad tai Bandelės su cinamonu. Primenančios vaikystę. Kaskart veždavome jų lauktuvių seneliams. Pakeliui pusei iš jų nulupdavau tą skanųjį viršutinį sluoksnį su daug cinamono ir cukraus :)) O ir mano kulinariniai bandymai prasidėjo būtent nuo mielinių bandelių su cinamonu, tik tuo metu dar neturėjau šio puslapio, tad ir receptas vis dar nepublikuotas iš mano didžiojo receptų segtuvo.
Šį kartą dar ne tos, nostalgiją sukeliančios, bet jų variacija, kai norisi kažko kvapnaus, saldaus, ir greitai! :)


500 gr. sluoksniuotos bemielės tešlos (2 lakštų pakelis)
4-5 v.š. rudojo cukraus
1,5 a.š. cinamono
1 kiaušinio baltymas

Tešlą atšildome, šiek tiek pakočiojame, kad lakštai būtų plonesni. Ištepame juos lengvai išplaktu baltymu (pasiliekame bandelių aptepimui). Pabarstome cukrumi, sumaišytu su cinamonu (irgi pasiliekame viršui). Ilguosius lakštų kraštus susukame į ritinėlį (stipriai nespaudžiame). Supjaustome ritinėlį 4-5 cm. pločio gabaliukais. Dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą (paliekame nemažus tarpus), aptepame viršų baltymu ir pabarstome likusiu cinamoniniu cukrumi. Kepame iki 200°C įkaitintoje orkaitėje apie 20 min., arba kol bandelės ima gražiai rusti.  Skanaus!

P.S. Kai rašau tokius receptus, vis pagalvoju, gal vertėtų sukurti skyrelį "Tinginių receptai", nes veikti praktiškai nėra ką, o rezultatas po 20 min. jau ant stalo :))

2014 m. rugpjūčio 29 d., penktadienis

Cukinijų mišrainė su česnakais ir krienais žiemai


Susiviliojau internete rastu nauju receptu ir dar pasidariau kelis stiklainiukus cukinijų mišrainės. Manau, neapsirikau - labai skanu ir pikantiška!


4 stiklainiukai po 0,5 l.

1,7 kg. cukinijos arba aguročių (išvalytos ir išskobtais sėklalizdžiais)
200 ml. trintų pomidorų
100 ml. aliejaus
100 gr. cukraus
1 a.š. druskos (nubrauktas)
50 ml. acto 9%
70 gr. krienų
50 gr. česnako

Cukinijas supjaustome kubeliais. Česnaką susmulkiname (aš sutarkuoju smulkia trintuve). Visus ingredientus dedame į puodą ir vis pamaišydami verdame apie 30 min., kol cukinijos ima minkštėti. Sudedame į sterilius stiklainiukus ir sandariai užsukame. Laikome šaltai. Skanaus!

P.S. Ką tik išvirtos mišrainės skonis labai patiko. Lauksim žiemos, kad paragauti jau gerai pasimarinavusios :) Vietoj trintų pomidorų naudojau savo Pomidorų padažą žiemai.

Recepto šaltinis povarenok.ru

2014 m. rugpjūčio 28 d., ketvirtadienis

Šokoladiniai keksiukai su maskarponės kremu



Apie 15 keksiukų

Matavimui naudojama 200 ml. stiklinė

Keksiukams:

1 stiklinė miltų
1 stiklinė cukraus
1/2 stiklinės kakavos
1 stiklinė pieno
2 kiaušiniai
50 ml. aliejaus
1,5 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilinio cukraus
žiupsnelis druskos

Kremui:

250 gr. maskarponės sūrio
250 ml. grietinėlės 35 %
1 v.š. citrinos sulčių
3 v.š. cukraus (arba pagal skonį)

Keksiukai. Dubenyje sumaišome visus ingredientus, išskyrus kiaušinius ir druską. Kiaušinius su druska plakame mikseriu apie 5 min., kol jie tampa tiršti ir jų tūris padidėja tris kartus. Supilame kiaušinius į sumaišytus ingredientus ir viską gerai išplakame mikseriu. Tešla būna labai skysta. Užpildome ja 2/3 keksiuko formelės ir kepame 180°C apie 30 min.

Kremas. Grietinėlę išplakame su cukrumi ir citrinos sultimis. Atsargiai įmaišome į maskarponę. Konditeriniu švirkštu papuošiame kremu atvėsusius keksiukus. Skanaus :)

P.S. Keksiukų skonis nuostabus - biskvitas minkštutėlis, šokoladinio skonio, o kremas, visų taip pamėgto maskarponės torto, tiesiog tirpstantis burnoje...


Keksiukų tešlos recepto šaltinis vk.com

2014 m. rugpjūčio 22 d., penktadienis

Pistacijų ledai

Jau ne viena mano puslapio skaitytoja buvo prašiusi įdėti Pistacijų ledų receptą. Nebuvau jų ragavusi, tad smalsumas visgi nugalėjo, ypač kai iš Arimex (riesutai.lt) atkeliavo siuntinukas su  puikios kokybės riešutais, teliko tik pasiraitoti rankoves ir kibti į darbą :)


120 gr. išgliaudytų kepintų ir sūdytų pistacijų Arimex
130 gr. cukraus
450 gr. 35 % grietinėlės
240 ml. pieno (ne mažiau 3,5 % riebumo)
1 a.š. vanilinio cukraus
0,5 a.š. migdolų esencijos
6 dideli tryniai

90 gr. pistacijų sumalame blenderiu iki mažų gabaliukų (nemalkite iki miltelių konsistencijos).

Į puodą pilame pusę grietinėlės, pieną, cukrų, ir viską pakaitiname, kol ištirps cukrus. Suberiame smulkintas pistacijas, uždengiame puodą ir paliekame 30 min. pastovėti. Tuomet perkošiame šį mišinį per sietelį stipriai trindami tirščius šaukštu, kad persikoštų kuo daugiau skysčio.

Atskirame inde šluotele išplakame trynius. Į juos plona srovele maišydami supilame šiltą pieno mišinį. Pilame viską atgal į puodą, ir ant nedidelės ugnies nuolat maišydami (braukdami šaukštu per dugną) kaitiname, kol masė sutirštės maždaug iki kisieliaus konsistencijos (apie 12-15 min.). Labai svarbu, kad ugnis nebūtų per karšta, nes suvirs kiaušiniai. Galiausiai supilame migdolų esenciją ir vanilinį cukrų.

Į dubenį, kuriame šaldysime ledus, supilame likusią grietinėlę. Į ją perkošiame pieno-kiaušinių mišinį.. Indą atvėsiname ir dedame į šaldymo kamerą. Kas 30 min. 3-4 kartus išplakame viską mikseriu. Paskutinį kartą išplakę įdedame likusių nemaltų pistacijų (jei norite, galite sudėti ir  sietelyje likusias maltas pistacijas), perpilame į indą, kuriame laikysime ledus, ir paliekame stingti per naktį. Skanaus :)

P.S. Kol viską gaminau, net neįsivaizdavau galutinio rezultato - sūrių pistacijų ir saldumo derinio. Bet sustingę ledai pasirodė esą tikrai fantastiški... Derinys puikus! Skonio negaliu žodžiais apibūdinti - šių ledų reikia tiesiog paragauti :)

Adaptuota iš Brown eyed baker

2014 m. rugpjūčio 16 d., šeštadienis

Juodųjų serbentų džemas su šokoladu

Vėlgi ieškojau kažko įdomesnio juodiesiems serbantams sunaudoti... Internete užkliuvo rusų puslapyje įdėta parduotuvės reklama - Juodųjų serbentų džemas su šokoladu. Pagalvojau, o kodėl nepabandžius? Kadangi recepto neradau, proporcijos imtos pagal mano skonį.




1 kg. juodųjų serbentų
700 gr. cukraus
100 ml. vandens
100 gr. 70% juodojo šokolado
1 a.š. vanilinio cukraus

Serbentus su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir vandeniu užviriname ir ant nedidelės ugnies pamaišydami
verdame, kol uogos pradės leisti sultis (apie 15-20 min.). Tuomet viska sumalame blenderiu, supilame ištirpintą šokoladą, gerai išmaišome ir išpilstome į sterilius stiklainiukus. Skanaus!

P.S.  Ką tik išvirusio kvapas ir skonis nuostabus - rodos, kad ne juodųjų serbentų, o šokolado džemas :) Manau, kad pastovėjęs žiemą bus dar kvapnesnis ir skanesnis! 

2014 m. rugpjūčio 8 d., penktadienis

Cukinijų-morkų mišrainė žiemai

Svečiuose valgiau labai skanią cukinijų mišrainę žiemai, rekomenduoju ją ir Jums - labai švelnaus skonio. Be to, labai puikus būdas sunaudoti cukinijas, nes čia jų reikia gana daug.


6-7 stiklainiukai po 0,5 l.

2,5 kg. cukinijos (nuluptos ir išskobtais sėklalizdžiais)
1 kg. morkų
3 dideli svogūnai
2 v.š. susmulkinto česnako
130 gr. cukraus
2 v.š. druskos (nubraukti)
250 ml. aliejaus
130 ml. acto
3 v.š. smulkintų krapų

Cukinijas supjaustome mažais kubeliais, morkas sutarkuojame burokine trintuve, svogūnus smulkiai supjaustome. Dedame į puodą daržoves ir visus produktus, išskyrus krapus ir česnakus. Kai užverda, patroškiname 25 min. ant vidutinės ugnies. Tuomet sudedame česnakus ir krapus, paverdame dar 10 min. Sudedame į sterilius stiklainiukus. Laikome šaltai. Skanaus!

P.S. Labai švelnaus skonio mišrainė. Tinka prie mėsos patiekalų, bulvių (pvz. bulvių košės). Arba tiesiog užsidėti ant juodos duonos riekelės. 

2014 m. liepos 30 d., trečiadienis

Agurkų šaltsriubė

Na ką gi, pradedame agurkų sezoną :) Tad siūlau visiems žinomus šaltibarčius šiomis karštomis dienomis bent kartais pakeisti gaivia agurkų šaltsriube! 



4 trumpavaisiai agurkai
300 ml. natūralaus jogurto
300 ml. kefyro
4 v.š. susmulkintų krapų
10 mėtos lapelių
1 skiltelė česnako
1 v.š. citrinos sulčių
druskos
pipirų

3 agurkus ir visus kitus produktus sumalame blenderiu (arba kokteilių plakiliu). Labai gerai atšaldome. Supilstę į lėkštes sudedame į jas likusį gabaliukais supjaustytą agurką, pabarstome krapais. Labai skanu su karštomis bulvėmis, kaip ir šaltibarščiai. Skanaus!

P.S. Labai gaivu, greita ir paprasta. Jei nedėti pjaustyto agurko, galima gerti tiesiog kaip kokteilį - labai atgaivina karštą dieną. 




2014 m. liepos 22 d., antradienis

Kakavinis pyragas su varške, bananais ir juodaisiais serbentais


24 cm. apvaliai formai

Pagrindui:

200 gr. miltų
50 gr. kakavos
150 gr. šalto sviesto
1 didelis kiaušinis
1 v.š. cukraus
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos   

Įdarui:

100 gr. juodųjų serbentų
1 prinokęs bananas
500 gr. kreminės varškės
150 gr. cukraus  
1 a.š. vanilinio cukraus
3 kiaušiniai
3 v.š. miltų

Pagrindas.  Į miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir kakava, dedame gabaliukais supjaustytą sviestą ir rankomis triname iki trupinių. Beriame cukrų, druską, įmušame kiaušinį, išmaišome ir užminkome minkštą tešlą. 1/4 tešlos dedame į šaldymo kamerą, likusią - į šaldytuvą (palaikome 20 min.).

Įdaras. Į varškę dedame sutrintą bananą, beriame miltus, cukrų, vanilinį cukrų, išmaišome. Įmušame kiaušinius ir šluotele arba plakikliu išplakame iki vientisos masės. 

Surinkimas. Ant formos dugno ir sienelių (apie 6 cm.) rankomis paskirstome tešlą. Suberiame ant jos serbentus, užpilame varškės masę ir ant viršaus sutarkuojame kameroje sustingusią tešlą. Kepame iki 180 C įkaitintoje orkaitėje 45 min. Iškeptą palaikome orkaitėje, kol šiek tiek atvėsta. Tuomet visiškai atvėsiname (geriausia palaikyti per naktį šaldytuve). Skanaus!

P.S. Receptą sudariau pagal tai, kokius produktus turėjau - išėjo labai skanus pyragas :) Skaniausias buvo antrą dieną.



2014 m. liepos 10 d., ketvirtadienis

Grietininis mėlynių pyragas




26 cm. apvaliai formai

Pagrindui:

200 gr. miltų
100 gr. šalto sviesto
1 kiaušinis
1 v.š. cukraus
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos   

Įdarui:

400-500 gr. mėlynių ar kitų uogų
300 gr. 15-30 % grietinės
150 gr. cukraus  
1 a.š. vanilinio cukraus
3 kiaušiniai
3 v.š. miltų

Pagrindas.  Į miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, dedame gabaliukais supjaustytą sviestą ir rankomis triname iki trupinių. Beriame cukrų, druską, įmušame kiaušinį, išmaišome ir užminkome minkštą tešlą. Dedame ją 20 min. į šaldytuvą.

Įdaras. Į grietinę beriame miltus, cukrų, vanilinį cukrų, išmaišome. Įmušame kiaušinius ir šluotele arba plakikliu išplakame iki vientisos masės. 

Surinkimas. Ant formos dugno ir sienelių (apie 4 cm.) rankomis paskirstome tešlą. Suberiame ant jos mėlynes ir užpilame grietininį užpilą. Kepame iki 180 C įkaitintoje orkaitėje 45 min. Iškeptą palaikome orkaitėje, kol šiek tiek atvėsta. Tuomet visiškai atvėsiname (geriausia palaikyti per naktį šaldytuve). Skanaus!

P.S. Pyragas primena sūrio pyragą, bet yra gaivesnio ir lengvesnio skonio! 
 

2014 m. liepos 9 d., trečiadienis

Raudonųjų serbentų padažas paukštienai žiemai

Kažin, ar rasime sodybą ar sodą, kuriame nebūtų bent kelių krūmų raudonųjų serbentų :)  Visada maniau, kad uogos tinkamos tik uogienėms virti, o pasirodo, kad iš rūgščių raudonųjų serbentų galima pasidaryti fantastiško skonio padažą paukštienai!


3 stiklainiukai po 200 ml.

500 gr. raudonųjų serbentų
200 gr. cukraus
50 ml. acto 9% arba 35 ml. 6%
1 a.š. druskos
1/2 a.š. maltų gvazdikėlių
1/4 a.š. cinamono
1/4 a.š. juodųjų pipirų
1/4 a.š. kvapiųjų pipirų
4 skiltelės susmulkinto česnako (nebūtina)

Serbentus beriame į puodą ir patraiškome bulvių grūstuve, kad išsiskirtų sultys (arba galite šiek tiek pamalti blenderiu). Statome ant ugnies ir pakaitiname iki užvirimo. Tuomet nukeliame nuo ugnies, suberiame cukrų, ir dar šiek tiek maišydami pakaitiname, kol ištirps cukrus. Sudedame prieskonius, druską, česnaką, actą, išmaišome, vėl pakaitiname ant mažos ugnies kelias minutes. Išpilstome į sterilius stiklainiukus ir laikome šaldytuve. Skanaus!

P.S. Nuo šiol jau turėsiu kur panaudoti raudonuosius serbentus :) Labai skanus padažas, ypač prie keptos vištienos. Ingredientų kiekį galite koreguoti pagal savo skonį, ypač pipirus, druską. Česnako galite nedėti, bet jei norite pikantiško aštraus skonio - jis čia labai tinka.

2014 m. birželio 17 d., antradienis

Desertas su braškėmis ir varškės kremu

Vasara ir braškių sezonas jau prasidėjo, ir toks tingulys vasaros dienas leisti virtuvėje... :) Bet juk norisi kažko skanaus ir gaivaus. Tad štai paprasčiausias receptukas braškių sezono atidarymui!



4-5 nedidelėms stiklinėms

200 gr. braškių
300 gr. kreminės varškės President (arba Rikotos, Maskarponės ar kt.)
200 gr. grietinėlės 35 %
100 gr. sausainių (Selga, Gaidelis)
30 gr. sviesto
5 v.š. cukraus (arba pagal skonį)

Sausainius pamalame smulkintuvu arba pasmulkiname buvių grūstuve iki stambių trupinių. Sumaišome su tirpintu sviestu, sudedame į stiklines, šaukšteliu paspaudžiame, kad trupiniai truputį sukibtų.
Grietinėlę išplakame su 3 v.š. cukraus ir citrinos rūgštimi iki standumo. Atsargiai sumaišome su varške.
Braškes šiek tiek patriname su 2 v.š. cukraus.
Dedame ant sausainių kremo, braškių, vėl kremo ir t.t. Palaikome 1-2 val. šaldytuve. Skanaus!

P.S. Galite naudoti ir paprastą varškę, petrintą per sietelį. Jei mėgstate, galite dėti smulkintų riešutų, šokolado ar ko tik norite pagal savo skonį. Labai gaivu, paprasta ir greita!

2014 m. gegužės 25 d., sekmadienis

Ledų kokteilis "Bananinis rojus"



2 bananai
300 gr. geriamo jogurto (be priedų arba persikinio)
300 gr. vanilinių ledų

Visus ingredientus suplakame kokteilių plakikliu. Skanaus!

2014 m. gegužės 21 d., trečiadienis

Medaus tortas su kondensuoto pieno kremu


22 cm. skersmens tortui

Papločiams:
100 gr. sviesto
2/3 stiklinės cukraus (stiklinė 200 ml.)
3 v.š. medaus
1 a.š. sodos
4 stiklinės miltų (stiklinė 200 ml.)
2 kiaušiniai
 
Kremui:
 
1 indelio (389 gr.) saldinto sutirštinto kondensuoto pieno
400 ml. 35% grietinėlės
2 citrinų sulčių

Baltojo šokolado ganašas papuošimui:

400 ml. grietinėlės 35-36%
100 gr. baltojo šokolado

Papločiai. Į puodą beriame cukrų, dedame sviestą ir medų. Statome ant vandens garų vonelės arba ant silpnos ugnies, ir nuolat maišydami kaitiname, kol masė taps vienalytė ir ištirps cukrus. Tuomet masę atvėsiname (kad nesutrauktų kiaušinių), bet neatšaldome visiškai, - ji turi būti šilta. Pilame į ją išplaktus kiaušinius, gerai išmaišome. Actu nugesiname sodą, supilame į turimą masę, iš karto viską išmaišome. Beriame 3 stiklines miltų, užminkome tešlą. Tada ant stalo suberiame likusią 1 stiklinę miltų (galite berti po pusę, galbūt visos nereikės) ir išverčiame ant jų tešlą. Minkome, kol tešla taps minkšto plastilino konsistencijos ir nelips prie rankų. Jei tešlai pakanka miltų - ji laiko savo formą, bet yra minkšta. Tad miltų kiekį truputį koreguokite pagal situaciją. Man visiškai pakako 4 stiklinių.
Tešlą daliname į 8 dalis. Kiekvieną gabaliuką iškočiojame ant kepimo popieriaus apie 23 cm., uždedame 22 cm. torto formos dugną ir apipjauname. Tešlos likučius dedame prie kitų gabaliukų. Jei tešla limpa prie kočėlo - pabarstykite truputį miltų. Papločiai išeina labai ploni - taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepame po vieną iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja. Kepa išties labai greitai, tad stebėkite, kada jau reikia traukti iš orkaitės! Тad ir iškočioti reikia iš karto visus.

Kremas. Grietinėlę, kondensuotą pieną, citrinos sultis pilame į dubenį, ir mikseriu plakame apie 5-7 min., kol kremas tampa tirštas, t.y. laiko savo formą. Pastatome 30 min. į šaldytuvą, kad dar labiau susitingtų.

Surinkimas. Sutepame torto lakštus kremu ir pastatome į šaldytuvą, kad gerai sustingtų (geriausia per naktį). Laistyti papločių papildomai tikrai nereikia.

Papuošimas. Jei puošite šokoladiniu ganašu, jį pasidaryti geriausia iš vakaro. Gerai įkaitinkite grietinėlę, bet neužvirkite. Sudėkite šokoladą ir maišykite, kol jis visiškai ištirps. Atvėsusį dubenį palaikykite šaldytuve per naktį, o ryte išplakite grietinėlę iki standumo (5-7 min.). Puoškite tortą. Kremo išeina daug, tad jei norite tik minimalių papuošimų, siūlau sumažinti proporcijas. Skanaus :)

P.S. Visi valgiusieji vienbalsiai nusprendė, kad tai skaniausias medaus tortas :) Tortas išeina gana aukštas, tad galima daryti ir žemesnį- tuomet reiktų kepti didesnio skersmens lakštus.

 

2014 m. gegužės 13 d., antradienis

Tortas „Napoleonas“ su citrininiu kondensuoto pieno kremu

 
                   Prieš kelias savaites sulaukiau kvietimo prisijungti prie neseniai prasidėjusio projekto „Kepinių akademija“ (http://www.seimoskepiniams.lt/kepiniuakademija), kurio tikslas išmokyti visus pagrindinių kepinių gaminimo bei puošimo technikų. Tad kviečiu ir Jus sudalyvauti šiame projekte bei laimėti puikių prizų! Įkelkite į „Kepinių akademijos“ puslapį savo kepinio receptą, kurio vienas iš ingredientų būtų margarinas „VILNIUS“, bei nekantriai laukite birželio 2 d., kai bus paskelbti laimėtojai! Tai pat galite pasižiūrėti naudingą video pamokėlę, kaip pasigaminti kapotą tešlą - https://www.youtube.com/watch?v=csclR8J7Vxg&index=7&list=PL__Gx7YG3iLlUz8fwvaNFSTwXz2nTqWrh
 
O su Jumis dalinuosi savo receptu – tortu „Napoleonas“ su citrininiu kondensuoto pieno kremu.  Šio torto variantų yra daugybė – tiek tešlos, tiek kremų įvairovė tikrai leis išsirinkti sau patinkantį variantą. Aš šį kartą pasirinkau seną seną receptą, rastą mamos receptų sąsiuvinyje, kuriam metų daugiau, nei man.. Tad „Napoleonas“ iš senų laikų, kai tortai buvo kepami tik šventėms, todėl visada būdavo patys skaniausi :)
 
„Napoleono“ lakštams gaminti naudojama daug sviesto arba margarino. Galima kepti tiek su vienu, tiek su kitu, bet senuose šaltiniuose teigiama, kad tikrasis „Napoleonas“ kepamas su margarinu.
22 cm. skersmens tortas

Lakštams:

340 gr. margarino „VILNIUS  kepiniams
460 gr. miltų
50 gr. grietinės
1 kiaušinis
40 ml. šalto vandens
žiupsnelis druskos

Kremas:

340 gr. minkšto sviesto
250 gr. sutirštinto saldinto kondensuoto pieno
70 gr. cukraus pudros
1 citrinos sulčių
3 saujos razinų

Lakštai. Į didelį dubenį suberiame miltus, dedame gabaliukais supjaustytą šaltą margariną, kiaušinį, grietinę ir druską. Kapojame viską mentele kepimui, kol margarinas sukapojamas į mažus gabaliukus. (galima visa tai dėti ant stalo ir kapoti peiliu, bet dubenyje paprasčiau ir virtuvė nebūna miltuota). Supilame vandenį ir toliau minkome rankomis, kol užminkome vienalytę tešlą. Padaliname ją į 7 dalis, ir pastatome į šaldytuvą 1-2 val. (aš laikiau tik valandą, bet kuo labiau atšaldysite tešlą, tuo bus geriau). Tuomet iškočiojame iš kiekvieno gabaliuko šiek tiek didesnius nei 22 cm. lakštus, dedame 22 cm. torto formos dugną, apipjauname lakštą ir visą subadome šakute, kad kepdamas stipriai nepakiltų. Iš likusių tešlos nuopjovų iškočiojame lakštą, kurį susmulkinsime trupiniams papuošimui. Kepame 220° C orkaitėje apie 7 min., kol gražiai parusta (laiką žiūrėkite pagal savo orkaitės kaitrumą). Iškeptus atvėsiname.

Kremas. Visi produktai turi būti kambario temperatūros (!). Sviestą plakame mikseriu, kol tampa purus ir jo tūris padidėja. Plakdami per kelis kartus suberiame pudrą. Sumažiname plakimo greitį ir per kelis kartus plakdami supilame kondensuotą pieną. Supilame citrinos sultis, trumpai paplakame, kad sultys susimaišytų su kremu. Atsidedame maždaug penktadalį kremo torto aptepimui. Į kremą suberiame vandenyje išmirkytas razinas.

Surinkimas. Ant lakšto dedame  2-3 šaukštus kremo (paskirstykite taip, kad užtektų visiems sluoksniams), paskirstome ant viso biskvito. Sutepame visus lakštus. Torto viršaus netepame kremu. Uždedame ant viršaus lėkštę arba torto formos dugną, ir paslegiame kuo nors sunkesniu. Palaikome šaldytuve  3-4 val. (arba kol gerai sustingsta). Apipjaustome sustingusio torto kraštus, kad būtų lygūs. Aptepame pasiliktu kremu ir apibarstome susmulkinto paskutinio lakšto trupiniais.

P.S. Skaniausias Napoleonas, kokį kada nors esu valgius. Ir, pasirodo, viskas padaroma daug paprasčiau, nei maniau :) Tortas skanesnis bent parą pastovėjęs. Prieš valgant rekomenduoju palaikyti kambario temperatūroje, kad šiek tiek suminkštėtų, nes būna pakankamai kietas.


2014 m. gegužės 9 d., penktadienis

14 naudingų patarimų šeimininkėms


1. Jei norite išties kvapnios ir aromatingos kavos, neužplikykite jos verdančiu vandeniu. Kavos skonis bus išraiškingesnis, jei įbersite į ją mažą žiupsnelį druskos.

2. Kad ryžiai išvirtų birūs ir būtų balti, virdami įpilkite į vandenį 1 šaukštą ryžių acto.
3. Kitas būdas išvirti birius ir baltus ryžius - įpilkite į vandenį 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių ir virdami neuždenginėkite puodo dangčiu.
4. Jei norite, kad iš faršo gaminami patiekalai būtų ypatingai skanūs, į faršą dėkite štai šių produktų: morką, žalią tarkuotą bulvę, mėsos sultinio ir garstyčių. Išties nustebsite, kokio nepaprasto skonio mėsytę iškepsite.

5. Kad gaminant padažus karštis „nesutrauktų“ grietinės, įpilkite į jį šiek tiek pieno.
6. Kad kopūstai bandelių (ar kt.) įdarui būtų minkšti, supjaustykite juos, užpilkite verdančiu vandeniu, o tada sudėkite į šaltą vandenį. Nupilkite vandenį, gerai nuspauskite kopūstus ir kepkite. Spalva išliks tokia pati, kopūstai nepatamsės.

7. Jei padažui reikia vyno, o Jūs nenorite/negalite vartoti alkoholio (pvz. patiekalą valgys vaikai), pakeiskite jį actu, kuriame ištirpinti keli šaukšteliai cukraus.
8. Nepjaustytos paukštienos galiojimo laikas yra ilgesnis, nei supjaustytos dalimis.

9. Jei mėgstate dešreles, aptepkite jas garstyčiomis ir kepkite keptuvėje. Jos bus skanesnės, nei paprastai išvirtos.
10. Kad lengvai pašalintumėte plėvelę nuo kepenėlių, pasibarstykite rankas druska.

11. Jei norite, kad mėsa išvirtų minkšta ir sultinga, dėkite ją iš karto į verdantį vandenį. Nepjaustykite jos gabaliukais, virkite visą didelį gabalą.
12. Kad po atidaryto pomidorų padažo dangteliu neatsirastų pelėsis, kaip kartais būna, pabarstykite dangtelį sausomis garstyčiomis.

13. Kad iš uogų verdamas kisielius būtų skanus, aromatingas ir ryškios spalvos, virkite tik nuspaustas uogas, cukrų ir krakmolą, kol sutirštės, o iš uogų išspaustas sultis supilkite jau į išvirusį kisielių.
14. Parduotuvinį majonezą galima pakeisti sveikesniu užpilu - grietine, sumaišyta su garstyčiomis ir susmulkintu kietai išvirtu kiaušinio tryniu.

Išversta iš http://vk.com/   

2014 m. balandžio 29 d., antradienis

Mišrainė su kiaušiniais, kepta vištiena ir marinuotais svogūnėliais




1 vnt. vištienos filė
2 kietai virti kiaušiniai
50 gr. fermentinio sūrio
60 gr. marinuotų perlinių svogūnėlių
Prieskoninių žolelių mėsai
Druskos
Pipirų
Svogūno laiškų

Užpilui:

3 v.š. majonezo
1-2 a.š. krienų (baltų)
2 v.š. jogurto be priedų

Vištieną supjaustome plonomis juostelėmis, pabarstome žolelėmis, druska, pipirais ir paliekame bent valandą pasimarinuoti (jei neturite laiko – nebūtina). Apkepiname aliejuje ant didelės ugnies, kol gražiai apskrunda. Kiaušinius pjauname per pusę ir supjaustome skiltelėmis, sūrį - plonomis juostelėmis. Dedame svogūnėlius. Sumaišome su išmaišytais užpilo ingredientais, pabarstome svogūno laiškais. Skanaus!

P.S. Paprasta ir soti mišrainė. Čia labai tinka krienai.