2014 m. gegužės 9 d., penktadienis

14 naudingų patarimų šeimininkėms


1. Jei norite išties kvapnios ir aromatingos kavos, neužplikykite jos verdančiu vandeniu. Kavos skonis bus išraiškingesnis, jei įbersite į ją mažą žiupsnelį druskos.

2. Kad ryžiai išvirtų birūs ir būtų balti, virdami įpilkite į vandenį 1 šaukštą ryžių acto.
3. Kitas būdas išvirti birius ir baltus ryžius - įpilkite į vandenį 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių ir virdami neuždenginėkite puodo dangčiu.
4. Jei norite, kad iš faršo gaminami patiekalai būtų ypatingai skanūs, į faršą dėkite štai šių produktų: morką, žalią tarkuotą bulvę, mėsos sultinio ir garstyčių. Išties nustebsite, kokio nepaprasto skonio mėsytę iškepsite.

5. Kad gaminant padažus karštis „nesutrauktų“ grietinės, įpilkite į jį šiek tiek pieno.
6. Kad kopūstai bandelių (ar kt.) įdarui būtų minkšti, supjaustykite juos, užpilkite verdančiu vandeniu, o tada sudėkite į šaltą vandenį. Nupilkite vandenį, gerai nuspauskite kopūstus ir kepkite. Spalva išliks tokia pati, kopūstai nepatamsės.

7. Jei padažui reikia vyno, o Jūs nenorite/negalite vartoti alkoholio (pvz. patiekalą valgys vaikai), pakeiskite jį actu, kuriame ištirpinti keli šaukšteliai cukraus.
8. Nepjaustytos paukštienos galiojimo laikas yra ilgesnis, nei supjaustytos dalimis.

9. Jei mėgstate dešreles, aptepkite jas garstyčiomis ir kepkite keptuvėje. Jos bus skanesnės, nei paprastai išvirtos.
10. Kad lengvai pašalintumėte plėvelę nuo kepenėlių, pasibarstykite rankas druska.

11. Jei norite, kad mėsa išvirtų minkšta ir sultinga, dėkite ją iš karto į verdantį vandenį. Nepjaustykite jos gabaliukais, virkite visą didelį gabalą.
12. Kad po atidaryto pomidorų padažo dangteliu neatsirastų pelėsis, kaip kartais būna, pabarstykite dangtelį sausomis garstyčiomis.

13. Kad iš uogų verdamas kisielius būtų skanus, aromatingas ir ryškios spalvos, virkite tik nuspaustas uogas, cukrų ir krakmolą, kol sutirštės, o iš uogų išspaustas sultis supilkite jau į išvirusį kisielių.
14. Parduotuvinį majonezą galima pakeisti sveikesniu užpilu - grietine, sumaišyta su garstyčiomis ir susmulkintu kietai išvirtu kiaušinio tryniu.

Išversta iš http://vk.com/   

4 komentarai:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...