2016 m. kovo 20 d., sekmadienis

Medaus tortas su želė ir kava



Tortas 24 cm. skersmens

Matavimui naudojama 200 ml stiklinė

Papločiams:

100 gr. sviesto
1 stiklinė cukraus
2 v.š. medaus
1 a.š. sodos
4 stiklinės miltų
2 kiaušiniai
Kremui:

1 litras riebios grietinės (20-30 %)
5 v.š. cukraus pudros (arba pagal skonį)
4 v.š. citrinos sulčių (arba pagal skonį)
2 v.š. želatinos
2 pakeliai želė
150 ml. stiprios kavos

Pasigaminame želė pagal ant pakelio nurodytas instrukcijas, bet su mažesniu kiekiu vandens, kad želė būtų tvirtesnė. Statome sustingti. Sustingusią supjaustome mažais gabaliukais.  Išsiverdame stiprios kavos (geriausia espresso) ir paliekame atvėsti. 

Papločiai. Į puodą beriame cukrų, dedame sviestą ir medų. Statome ant vandens garų vonelės, ir nuolat maišydami kaitiname, kol masė taps vienalytė ir ištirps cukrus. Tuomet masę atvėsiname (kad nesutrauktų kiaušinių), bet neatšaldome visiškai, - ji turi būti šilta. Pilame į ją išplaktus kiaušinius, gerai išmaišome. Tuomet actu nugesiname sodą, supilame į turimą masę, iš karto viską išmaišome. Beriame 3 stikines miltų, užminkome tešlą. Tada ant stalo suberiame likusią 1 stiklinę miltų (galite berti po pusę, galbūt visos nereikės) ir išverčiame ant jų tešlą. Minkome, kol tešla taps minkšto plastilino konsistencijos ir nelips prie rankų. Jei tešlai pakanka miltų - ji laiko savo formą, bet yra minkšta. Tad miltų kiekį truputį koreguokite pagal situaciją. Man visiškai pakako 4 stiklinių.

Tešlą daliname į 5-6 dalis. Kiekvieną gabaliuką iškočiojame ant kepimo popieriaus. Jei tešla limpa prie kočėlo - pabarstykite truputį miltų. Papločio skersmuo turi būti didesnis, nei 24 cm., kad apipjovus jau iškepusį paplotį turėtume likučių trupiniams, kuriais puošime tortą (bet trupinių reikia labai nedaug, tad nekočiokite labai didelio papločio). Papločiai išeina labai ploni - taip ir turi būti, jie gražiai pakils. Kepame po vieną iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 3-4 min., kol gražiai paruduoja. Kepa išties labai greitai, tad stebėkite, kada jau reikia traukti iš orkaitės! Тodėl ir iškočioti reikia iš karto visus 5. Ant iškepusio papločio iš karto dedame 24 cm. formos dugną, ir peiliu apipjauname šonus. Likučius pasiliekame.

Kremas. Želatiną užpilme 60 ml. vandens ir paliekame išbrinkti. Grietinę sumaišome su cukraus pudra, citrinos sultimis (kiekį koreguojame pagal savo skonį). Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname, supilame į kremą ir viską išmaišome. Statome į šaldytuvą tol, kol kremas bus tokio tvirtumo, kad galima bus tepti tortą.

Surinkimas. Atsidedame šiek tiek kremo torto viršaus aptepimui, o likusį sumaišome su želė gabaliukais. Papločius konditeriniu teptuku patepame kava ir sutepame kremu, sumaišytu su želė gabaliukais . Tą darome pakankamai greitai, nes kremas linkęs greitai tirpti. Viršų ir šonus tai pat negausiai aptepame kremu. Pastatome apie 15 min. į šaldytuvą, kad kremas dar truputį sustingtų. Papločių likučius sutriname į trupinius (aš sutryniau tiesiog pirštais, o paskui dar patryniau bulviu grūstuve be skylučių - jie pastovėję buna pakankamai sausi ir labai gerai trupa). Apibarstome viršų ir šonus trupiniais. Puošiame pagal savo norus. Mano papuošimai - cukraus pudra. Skanaus :)



3 komentarai:

  1. Lengvai padaromas, skanus tortas. Želė suteikia gaivumo.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai skanus, dariau Velykoms, super. Aciu uz recepta

    AtsakytiPanaikinti
  3. Labai geras receptas, tikrai labai skanus, gaivus, aromatingas ir geros konsistencijos išėjo tortas. Lakštuose jautėsi subtilus medaus aromatas, kuris skaniai kontrastavo su nesaldžiu grietinės pertepimu ir želės gabaliukų gaivumu. Man patiko, kad bendras rezultatas nebuvo persaldus, tai labai maloniai jautėsi visi skoniai, jų neužgožė cukrus. O kremo konsistencija puri, maloniai akyta, tačiau ir gerai laikanti formą, netįžtanti, ir nesijaucia, kad dėta želatinos į grietinę. Torto pjūvis labai gražus- ir dėl spalvotų želė gabaliukų, ir dėl to, kad į grietinę dėta šiek tiek želatinos. Ir lakštai lygūs, tvarkingi išėjo, kepant perdaug neišsibangavo, o kad medus, cukrus ir sviestas nedeginama iki rudumo, o tik pakaitinama, kol ištirps, tai tik geriau, nes mažiau kancerogenų ir geriau jaučiasi medaus aromatas. Tiesa, aš dar dėjau į lakštus meduolių prieskonių arbatinį šaukštelį. Žodžiu, patiko ir man ir šeimai- ačiū už receptą:)

    AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...