2014 m. kovo 25 d., antradienis

Samosa - indiški pyragėliai su karamelizuotais obuoliais ir razinomis

             Samosa - tai populiariausias užkandis - vegetariški pyragėliai - Indijoje, kurie gali būti kepami su įvairiausiais įdarais (tiek saldžiais, tiek nesaldžiais). Samosoms gaminti ir kepti naudojamas lydytas Ghee sviestas, bet galite tešlą ruošti ir su paprastu sviestu, bei virti aliejuje.  Be galo paprasta pyragėlių sudėtis, ir labai nepaprastas skonis... :)


Apie 20 nedidelių samosų

Tešlai:

350 gr. kvietinių miltų
150 ml. vandens
100 gr. sviesto
žiupsnelis druskos

Įdarui:

3 dideli obuoliai
40 gr. sviesto
2 saujos razinų
5 v.š. rudojo cukraus (arba pagal skonį)
1 a.š. cinamono

aliejaus kepimui
cukraus pudros pyragėlių pabarstymui

Tešla. Miltus persijokite į dubenį, įberkite druskos, užpilkite tirpintu sviestu, išmaišykite ir rankomis trinkite, kol gausite trupinius. Supilkite vandenį ir užminkykite minkštą, elastingą, prie rankų nelimpančią tešlą. Suformuokite rutulį, apšlakstykite jį vandeniu ir palikite pusvalandžiui uždengtame dubenyje, kad išbrinktų miltai.

Įdaras. Razinas užpilkite karštu vandeniu ir palikite išbrinkti. Obuolius nulupkite, supjaustykite mažais kubeliais. Keptuvėje ištirpinkite sviestą, sudėkite obuolius ir kepkite, kol pradės minkštėti. Tuomet suberkite cukrų, cinamoną, ir maišydami kepkite ant vidutinės ugnies, kol cukrus ims karamelizuotis, ir keptuvėje visiškai neliks skysčio (man užima apie 10 min.). Suberkite razinas, išmaišykite ir  palikite įdarą atvėsti.

Formavimas. Tešlą padalinkite į 20 dalių. Iškočiokite iš gabaliuko tešlos ploną skritulį (apie 8-9 cm), dėkite įdaro, kraštus stipriai suspauskite ir suvyniokite kraštą į "kaselę". Puode įkaitinkite aliejų (jo reikia tiek, kad apsemtų pyragėlius ir jie virtų, kaip spurgos) ir pavartydami virkite, kol gražiai pagelsta. Atvėsusius pabarstykite cukraus pudra. Skanaus!

P.S. Samosas galite daryti ir didesnes, tuomet tešlą dalinkite į mažiau dalių. Formuoti irgi galima įvairiai, bet man gražiausios su "kasele" :)

Tešlos receptas iš knygos "Vegetariniai valgiai", 1994.

2014 m. kovo 22 d., šeštadienis

Kiaušinienė su skrebučiais, pomidorais ir sūriu



2-3 porcijoms

4 kiaušiniai
50 ml. pieno
2 baltos duonos arba batono riekės
1 didelis svogūnas
1-2 pomidorai
50-70 gr. fermentinio sūrio
druskos
pipirų
prieskoninių žolelių pagal skonį
sviesto kepimui

Duoną paskrudiname skrudintuvėje arba sausoje keptuvėje ir supjaustome nedideliais kubeliais. Svogūną smulkiai supjaustome ir pakepame svieste, kol gražiai pagelsta. Sudedame skiltelėmis supjaustytus pomidorus ir kelias minutes kepame kartu su svogūnais. Sudedame duonos kubelius, supilame lengvai su pienu, druska, pipirais ir žolelėmis išplaktus kiaušinius, viską gerai išmaišome. Ant viršaus pabarstome tarkuoto sūrio, uždengiame keptuvę dangčiu ir kepame, kol išsilydo sūris. Vartyti kiaušinienės nereikia, viskas puikiai iškepa. Skanaus!

P.S. Labai soti kiaušinienė. Jei mėgstate kiaušinių patiekalus - rekomenduoju paragauti :) Galite papildomai įdėti kumpio.

2014 m. kovo 16 d., sekmadienis

Makaronai su rūkytomis dešrelėmis grietinėlės-pomidorų padaže


200 gr. makaronų kaspinėlių 
2-3 karšto rūkymo dešrelės
1 raudonoji paprika
2 svogūnai
2 česnako skiltelės
200 ml. pomidorų savo sultyse arba gero pomidorų padažo (aš naudoju savo Naminį pomidorų padažą)
100 ml. grietinėlės
100 gr. fermentinio sūrio
2 a.š. itališkų (Provanso) žolelių
druskos
pipirų
krapų arba svogūno laiškų

Makaronus išverdame, bet neperverdame. Svogūną ir papriką supjaustome mažais kubeliais, dešreles griežinėliais ir viską apkepiname, kol daržovės suminkštės ir gražiai apskrus. Suberiame susmulkintą česnaką ir dar šiek tiek pakepame. Į keptuvę su daržovėmis sudedame makaronus, pilame grietinėlę, pomidorus/pomidorų padažą, viską išmaišome, paskaniname druska, pipirais, žolelėmis ir ant nedidelės ugnies troškiname apie 10 min. Suberiame tarkuotą sūrį ir išmaišę palaikome ant ugnies, kol sūris išsilydys. Patiekdami pabarstome svogūnų laiškais arba krapais. Skanaus!

P.S. Labai skanus kreminis padažas su rūkytos mėsos prieskoniu... Jei naudosite gerą, išraiškingo skonio pomidorų padažą, nereikės nei druskos, nei pipirų - užteks tik Provanso žolelių. 

2014 m. kovo 15 d., šeštadienis

Pyragas su mėlynėmis ir varške "Mėlynoji naktis"





26-28 cm. apvaliai formai

Pagrindui:

2 kiaušiniai
100 gr. cukraus
100 gr. minkšto sviesto
320 gr. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

Įdarui:

500 gr. varškės (9 % riebumo)
200 gr. grietinėlės (35-36 % riebumo)
2  kiaušiniai (M,L dydžio)
200 gr. mėlynių (galima šaldytų)
130 gr. cukraus
1 a.š. vanilinio cukraus

Pagrindas. Kiaušinius su cukrumi ir druska mikseriu išplakame, kol ištirpsta cukrus. Sudedame minkštą sviestą ir dar kartą išplakame iki vientisos masės. Suberiame miltus, kepimo miltelius ir užminkome minkštą, prie rankų nelimpančią tešlą. Palaikome šaldytuve apie 30 min. Į kepimo formos dugną patiesiame kepimo popierių, rankomis paskirstome tešlą ant dugno ir sienelių (iki viršaus). Dugną subadome šakute. Kepame iki 190° C įkaitintoje orkaitėje 15 min. Išimame, ir jei tešla visgi labai pakilo, lengvai paspaudžiame, kad šiek tiek subliūkštų, ir tilptų įdaras.

Įdaras.  Iki purumo išplakame kiaušinius, cukrų ir vanilinį cukrų. Sudedame per sietelį pertrintą varškę (aš netryniau, nes mėgstu, kai jaučiasi grūdeliai), supilame grietinėlę ir viską gerai išplakame mikseriu, kol masė šiek tiek sutirštėja. Sudedame mėlynes, ir šaukštu lengvai išmaišome. Jei naudosite šaldytas mėlynes, atšildę nupilkite sultis. Supilame įdarą ir kepame 35 min. 180°C orkaitėje. Iškepusio pyrago vidurys turi šiek tiek judėti. Iškeptą visiškai atvėsiname bent kelias valandas, kad įdaras sutvirtėtų (geriausia šaldytuve). Skanaus!

P.S. Pasaka, ne pyragas :) Įdaras minkštas, purus, tiesiog tirpstantis burnoje. Mėlynes galite keisti ir kitomis uogomis. Naudokite ne mažesnę nei 26 cm. formą, nes į mažesnę pyragas netilps (kepant pakyla ir pagrindas ir šiek tiek įdaras). 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...