2012 m. gruodžio 29 d., šeštadienis

Tamsus medaus tortas su džiovintomis slyvomis

Kalėdoms dažniausiai kepu medaus tortą. Šį kartą šiek tiek kitoks, nei jau gamintas Klasikinis medaus tortas. Kepant visi namai kvepėjo meduoliais, Kalėdom.. :)



21-24 cm. apvaliai formai

Biskvitams:

3 kiaušiniai
200 gr. cukraus
180 gr. dirbtinio medaus
200 gr. margarino kepiniams
3 a.š. sodos (be kaupo)
apie 350 gr. miltų
1/2 a.š. cinamono
1/3 a.š. maltų gvazdikėlių ar. kt prieskonių meduoliams

Kremui:

450 ml. grietinėlės 36 %
450 ml. riebios grietinės
4 v.š. cukraus
2-3 v.š. cukraus pudros
15 gr. želatinos
citrinos sulčių pagal skonį
džiovintų slyvų

Biskvitų sulaistymui:

apie 250 ml. saldintos juodos arbatos (galima su citrina)
galima sulaistyti ir sultimis, arba alkoholiu - jis čia labai tiks

Biskvitas. Cukrų, medų, margariną, prieskonius dedame į puodą ir maišydami kaitiname, kol viskas ištirps. Masę atvėsiname tiek, kad galėtume supilti plaktus kiaušinius (turi būti maloniai šilta, bet ne karšta, nes sutrauks kiaušinius). Viską gerai išmaišome. Supilame actu nugesintą sodą ir greitai maišome, kol soda putoja. Po truputį beriame miltus. Miltų reikia tiek, kad gautume grietinės tirštumo tešlą. Aš subėriau apie 370 gr. Jų kiekis priklausys ir nuo kiaušinių dydžio, tad tikslaus neįvardinsiu.
Visą tešlą pilame į kepimo popieriumi išklotą formą ir kepame 190 C orkaitėje apie 1 val. Po 45 min. patikrinkite biskvitą mediniu pagaliuku, ir jei jis aplipęs tešla - kepkite dar. Iškeptą biskvitą atvėsiname ir supjaustome į plonus 5 papločius. Papločių kiekis gali skirtis priklausomai nuo to, kokio skersmens formoje kepsite.

Kremas. Želatiną užpilame 45 ml. šalto vandens ir pastatome išbrinkti. Grietinėlę išplakame iki standumo su cukrumi ir trupučiu citrinos rūgšties (ant peilio galiuko). Grietinę truputį paplakame su cukraus pudra (galima naudoti ir cukrų, bet gali jaustis jo kristaliukų). Sumaišome su grietinėle, įpilame citrinos sulčių pagal skonį. Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname (!!!), plona srovele pilame į kremą ir mažiausiu mikserio greičiu labai trumpai paplakame - tik kad sumaišyti želatiną su kremu. Sudedame pjaustytas džiovintas slyvas. Jei kremas nepakankamai standus tepimui, palaikome šaldytuve.
Jei sumaišius grietinėlę su grietine kremas būna pakankamai standus - želatinos galite ir nenaudoti.
Surinkimas ir puošimas. Kiekvieną biskvitą sulaistome ir sutepame kremu. Paliekame nakčiai, kad sustingtų. Papuošimui nupjoviau pakilusį biskvito viršų ir sumaliau jį blenderiu į trupinius. Tortą aptepiau trupučiu kremo (be slyvų) ir apibarsčiau trupiniais.

P.S. Tortas skaniausias pastovėjęs ne mažiau nei 2 dienas (!). Biskvitai pakankamai "sunkūs", tad jiems reikia laiko sugerti sulaistymą, kremą. Tortą pjovėme po paros nuo pagaminimo. Skonis buvo kaip eilinio, niekuo neypatingo tortuko. Bet kai paragavome jo pastovėjusio kelias dienas - atrodė, kad tai kitas tortas :) Drėgnas, meduolinio skonio ir kvapo, su gaiviu kremu ir saldžiu slyvų prieskoniu. Sakyčiau, kad tai tikras Kalėdinis tortas :)



Biskvito receptas adaptuotas iš supermama.lt

2012 m. gruodžio 22 d., šeštadienis

Silkė su ananasais



2 silkių filė
1 virta morka
1-2 marinuoti agurkai
100 gr. konservuotų ananasų (arba pagal skonį)
pusė svogūno
majonezo

Visus produktus supjaustome kubeliais arba juostelėmis - kaip kam patinka. Sumaišome su majonezu. Patiekiame su karštomis bulvėmis. Skanaus :)

P.S. Iš visų darytų silkės mišrainių šita kol kas pirmoje vietoje :)

2012 m. lapkričio 3 d., šeštadienis

Bulvės šoninės "marškinėliuose" su česnakiniu padažu


1 kg bulvių (būtų idealu mažyčių, bet nebūtina), arba iš vakaro likusių virtų bulvių
200-300 gr. plonai supjaustytų  rukytos šoninės juostelių

Padažui:

100 gr. grietinės
2 v.š. majonezo
2 skiltelės sukapoto česnako
1 a.š. provanso žolelių (arba kitų mėgstamų)
druskos, pipirų pagal skonį
krapų

Bulves nuskutame. Mažesnių nepjaustome, didesnes supjaustome, kaip verdamas garnyrui. Išverdame, bet neperverdame tiek, kad trupėtų. Atvėsiname. Jei turite virtų bulvių, pirmus 3 sakinius tiesiog praleidžiame :) Sumaišome padažo ingredientus, užpilame ant bulvių, atsargiai išmaišome. Jei šoninės juostelės labai plačios, jas galima perpjauti išilgai per pusę - to visiškai pakanka apsukti bulvę. Dedame bulvę ant šoninės, apsukame aplink ir statome į kepimo indą. Taip apsukame visas bulves. Kepame iki 200 C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min. arba kol šoninė apskrus. Pabarstome krapais. Skanaus!

Rekomendacija. Šis padažas labai skanus, tad rekomenduoju jo pasidaryti daugiau ir baigiant kepti bulves užpilti jo ant viršaus. Arba patiekti atskirame inde, kad valgant galima būtų užsipilti ant bulvių.

P.S. Labai skanios bulvytės. Galima valgyti su daržovių salotom kaip pagrindinį patiekalą, arba tiekti kaip garnyrą. Padaromos daug greičiau, nei gali pasirodyt skaitant receptą :)

Recepto šaltinis say7.info

2012 m. spalio 28 d., sekmadienis

Sluoksniuotos tešlos vamzdeliai su kremu


Apie 12 vamzdelių

1 lakšto bemielės sluoksniuotos tešlos (pakelis, kuriame būna 2 lakštai)
1 pakelio plombyro skonio varškės
200 ml. plakamosios grietinėlės 35 %
1-2 v.š. cukraus
citrinos rūgšties ant peilio galiuko
aliejaus vamzdelių aptepimui
  • Kepimui reikės specialių metalinių vamzdelių. Kadangi neradau jų nusipirkti, tad pasidariau pati iš kietesnės folijos (extra strong) - tiesiog rankomis suglamžome foliją ir spausdami suformuojame 10 cm. aukščio kūgius. Apačią reikia daryti platesnę ir kuo lygesnę, kad kūgiai stabiliai stovėtų (gal ne visai tikslu sakyti vamzdeliai, nes jie pilnaviduriai, tačiau bet kuriuo atveju - parasta, greita, ir pigu pasidaryti, o ir naudoti galima ilgai :) Žr. nuotrauką žemiau.
Vamzdeliai. Tešlą atšildome, pakočiojame, kad būtų plonesnė. Išilgai supjaustome juostelėmis apie 1,5 cm. Vamzdelius aptepame aliejumi, ir pradėdami nuo viršaus lengvai, nespausdami apsukame juos tešlos juostelėmis. Sustatome į orkaitės skardą ir kepame iki 200° C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min., arba kol ima gražiai ruduoti. Iškepusius atvėsiname ir labai atsargiai ištraukiame vamzdelius (dar iš šiltų sausainukų vamzdeliai man išsitraukė lengviau). Vamzdelius nuvalome ir pasidedame iki kito kepimo.

Kremas. Išplakame iki standumo grietinėlę su citrinos rūgštim ir cukrumi. Atsargiai įmaišome varškę. Sudedame kremą į konditerinį maišelį ir užpildome juo vamzdelius. Skanaus :)

P.S. Praeitą savaitę pabandžiusi pirmą kartą savaitgalį kepiau juos jau iš dvigubos normos :) Nerealiai paprasta ir skanu.
---------------------------------------

Tuščiaviduriai vamzdeliai, į kuriuos galite dėti kokį norite kremą.

Štai taip atrodo iš folijos padaryti vamzdeliai kepimui.

2012 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis

Sausainiai-juostelės su džemu



2 kiaušiniai
200 gr. minkšto sviesto arba margarino
2 v.š. majonezo
stiklinė cukraus (200 ml.)
žiupsnelis druskos
350-400 gr. miltų
1 a.š. kepimo miltelių
apie 300 ml. džemo, uogienės arba trintų uogų su cukrumi

Kiaušinius išplakame su cukrumi. Dedame majonezą, paplakame. Sudedame minkštą sviestą ir išplakame iki vientisos masės. Beriame kepimo miltelius, po truputį miltus, kol galėsime minkyti. Tešla turi nelipti prie rankų, bet nebūti kieta, tad nepadauginkite miltų. Imame 1/3 tešlos, padaliname tą gabaliuką į 3 dalis ir dedame į kamerą, kad sukietėtų. Likusią tešlą iškočiojame arba tiesiog rankomis paskirstome ant kepimo popieriaus per visą orkaitės skardą. Aptepame džemu. Ant viršaus burokine tarka sutarkuojame iš kameros išimtus tešlos gabaliukus. Kepame 190°C orkaitėje apie 20 min. (arba kol gražiai) parus. Dar karštą kepinį supjaustome juostelėmis ir leidžime atvėsti. Skanaus!

P.S. Labai greitai ir paprastai padaromos juostelės. Kuo mažiau miltų bersite, tuo minkštesnės ir skanesnės bus! Puikus būdas sunaudoti uogienę :)

Recepto šaltinis say7.info

2012 m. liepos 4 d., trečiadienis

Mini picos su sluoksniuota tešla

Vasara tikriausiai daugeliui toks laikas, kai norisi kuo mažiau laiko praleisti virtuvėje :) Tad laukiantiems svečių, ar tiesiog vakarojatiems terasoje su vyno taure, siūlau pasidaryti labai greitas mini picas su sluoksniuota tešla.


sluoksniuotos bemielės tešlos
alyvuogių aliejaus
pomidorų padažo
fermentinio sūrio
kumpio
saulėje džiovintų pomidorų
alyvuogių
prieskonių picoms

Tešlą supjaustykite norimo dydžio gabaliukais. Aptepkite ayvuogių aliejumi, pomidorų padažu, sudėkite tarkuotą sūrį, kitus produktus. Kepkite orkaitėje 200-220 C temperatūroje 15-20 min., kol tešla išsipūs. Skanaus :)

Kalakutiena su anakardžių riešutais kiniškai



300 gr. kalakutienos filė
1 raudonoji paprika
2 saujos anakardžių riešutų

Marinatui:

2 v.š. saldžiarūgščio sojos padažo
1 v.š. balzamiko acto

Padažui:

150 ml. vandens
4 v.š. saldžiarūgščio sojų padažo
2 v.š. balzamiko acto
1 v.š. laimo sulčių
2 v.š. auksaspalvio sirupo arba medaus
2 skiltelės česnako
1 v.š. (be kaupo) krakmolo

Kalakutieną suspjaustome plonomis juostelėmis, užpilame marinatu ir bent pusvalandį palaikome. Pakepiname juostelėmis supjaustytą papriką ir sudedame į dubenį. Toje pačioje keptuvėje pakepiname mėsą, kol gražiai apskrunda, baigdami kepti sudedame česnaką, ir dar apie minutę pakepame. Sudedame nuplautus riešutus ir papriką.

Dubenėlyje truputį pašildome vandenį, išmaišome jame krakmolą, kad neliktų gumuliukų. Supilame visus kitus ingredientus. Paragaukite, ir jei kažko trūksta, įpilkite pagal savo skonį. Užpilame padažą ant mėsos ir maišydami patroškiname, kol jis ims tirštėti. Tiekiame su ryžiais. Skanaus!

2012 m. gegužės 4 d., penktadienis

Mėlynių putėsiai su baltojo šokolado musu


 

Maždaug 5 nedidelėms stiklinėms deserto

Мėlynių putėsiams:

100 gr. šaldytų trintų mėlynių
150 gr. grietinės (naudojau 30 %)
200 gr. grietinėlės 35-36%
1 v.š. (nubrauktas) želatinos
3 v.š. cukraus pudros (arba pagal skonį; priklauso nuo uogų rūgštumo)

Mėlynių želė:

200 gr. šaldytų mėlynių
2 v.š. cukraus pudros (arba pagal skonį)
1 a.š. želatinos

Baltojo šokolado musui:

120 gr. baltojo šokoldo
200 gr. grietinėlės 35-35 %

Mėlynių putėsiai. Želatiną užpilame 3 v.š. šalto vandens ir paliekamе išbrinkti. Mikseriu išplakame grietinę, mėlynes (prieš tai pertriname jas per sietelį) ir pusę cukraus pudros. Ištirpiname želatiną ir atvėsintą (!) supilame į turimą masę.Išplakame. Iki standumo išplakame grietinėlę su likusia pudra ir atsargiai įmaišome į mėlynių/grietinės masę. Išpilstome į indelius ir statome į šaldytuvą, kad sustingtų.

Mėlynių želė. Užpilame želatiną 3 a.š. šalto vandens ir paliekame išbrinkti. Išbrinkusią dedame kartu su trintomis, per sietelį pertrintomis mėlynėmis, ir pakaitiname, kol ištirpsta želatina, bet neužviriname (!). Atvėsiname ir atsargiai išpilstome ant sustingusių mėlynių putėsių. Statome į šaldytuvą, kad želė sustingtų.

Šokolado musas. Šokoladą ištirpiname vandens garų vonelėje ir atvėsiname. Įmaišome iki standumo išplaktą grietinėlę. Atsargiai, minimaliu greičiu paplakame viską mikseriu. Išpilstome ant sustingusios mėlynių želės ir statome vėl į šaldytuvą, kad sustingtų.
Skanaus!

P.S. Nuostabaus skonio desertas. Mėlynių sluoksniai maloniai gaivūs, šokolado musas purus ir saldus.. Pasaka :) Galima naudoti įvairias, mėgstamas uogas. Aš taip pat dar būtinai jį išbandysiu su braškėmis, avietėmis ir kt.
Nėra taip daug darbo, kaip atrodo :)


Recepto idėja iš Eva Toneva

2012 m. balandžio 10 d., antradienis

Baltojo šokolado ledai

Jau esu darius Ledus su juoduoju šokoladu. Šie bus su baltuoju - tokie pat skanūs, ir dar geresnės konsistencijos, nes naudojau tik grietinėlę, kad susitingę išliktų minkšti.




Apie 1 l. ledų

650 gr. grietinėlės 35-36 %
150 gr. baltojo šokolado
150 gr. cukraus
4 kiaušinio tryniai
žiupsnelis druskos

Į puodą pilame 200 gr. grietinėlės. Kaitiname nuolat maišydami. Užviriname, tuomet sumažiname ugnį iki mažos, ir maišydami paverdame grietinėlę apie 30 sekundžių. Nuimame nuo viryklės, sudedame sulaužytą šokoladą ir maišome, kol ištirps. Supilame dar 200 gr. grietinėlės, išmaišome. Gautą masę pilame į didesnį dubenį (puodą kuo geriau išgramdome, bet neplauname). Galima perkošti per sietelį, kad nebūtų likusių šokolado gumuliukų.

Tame pačiame puode ant vidutinės ugnies maišydami pakaitiname likusią grietinėlę, druską ir cukrų, kol cukrus ištirps. Atskirame dubenyje išplakame trynius. Plona srovele, intensyviai maišydami pilame grietinėlę į trynius, esančius dubenyje. Išmaišome iki vientisos masės ir pilame atgal į puodą, maišydami kaitiname ant vidutinės ugnies, kol masė pradės tirštėti, apie 10-15 min., kol masė tapso kisieliaus konsistencijos.

Kiaušinių masę perkošiame per sietelį ir sumaišome su dubenyje esančia grietinėle su šokoladu. Atvėsiname ledų masę (tą reikėtų padaryti pakankamai greitai, t.y. nepalikti stovėti, kol atvės pati, - galima tiesiog maišyti šaukštu, kol atvės) ir statome į šaldytuvą, kad atvėstų visiškai. Tuomet su tuo pačiu dubeniu statome į šaldymo kamerą ir paliekame 1 val. Po 1 val. ledų masę gerai išplakame mikseriu. Vėl statome į kamerą 1 val. Tuomet vėl išplakame mikseriu. Kai išplaksime antrą kartą - supilame į indą, kuriame šaldysime ledus, ir paliekame sustingti. Skanaus!

P.S. Ledai išėjo tiesiog puikūs, sustingę išliko minkšti. Šerbetų mėgėjams jų nerekomenduoju, nes tai "tikri" ledai - saldūs, sotūs ir beprotiškai skanūs :)

2012 m. balandžio 1 d., sekmadienis

Keptas varškės sūris


22 % riebumo varškės sūris (arba dar riebesnis)
1 v.š. alyvuogių aliejaus
2 skiltelės česnako
druskos
raudonėlio arba kt. mėgstamų žolelių
pipirų

Sūrio paviršių iš abiejų pusių įpjaustome. Sumaišome visus likusius ingridientus ir įtriname šiuo mišiniu sūrį iš visų pusių. Palaikome apie 30 min. kambario temperatūroje. Kepame ant kepimo popieriaus (dar geriau - ant folijos) iki 190 C įkaitintoje orkaitėje apie 30 min., arba kol gražiai apskrus. Galima valgyti ir šiltą, ir šaltą. Skanaus :)

P.S.  Superinis užkandis! Svarbiausia - galima pasidaryti kokio nori skonio.

Recepto idėja Lietuviški valgiai '2011

Lydytas sūrelis su krapais


200 gr. varškės (9 % riebumo)
0,5 а.š. sodos
2-3 v.š. grietinės
1 kiaušinio trynys
druskos
pjaustytų krapų

Varškę sumaišome su soda ir paliekame apie 15 min. pastovėti (kas 5 min. viską gerai permaišome). Puode išsukame trynį su grietine (kuo mažiau jos dėsite, tuo sūrelis bus tvirtesnės konsistencijos), dedame varškę. Viską kaitiname ant vidutinės ugnies nuolat maišydami (masė linkusi svilti!), kol viskas išsilydo į skystą masę. Sudedame krapus, įberiame druskos. Supilame į indelį ir atvėsiname, tuomet pastatome į šaldytuvą, kol visiškai sustings.

P.S. Dėl grietinės - įdėjus 2 v.š. grietinės sūrelis greitai sustingo ir buvo labai tvirtos konsistencijos, o kai dėjau 3 v.š. - stingo gerokai ilgiau, buvo minkštas, ir labai gerai tepėsi ant duonos. Lai skanu bet kuriuo atveju :) Galima daryti be priedų, o galima dėti kumpio, prieskoninių žolelių, marinuotų agurkėlių, riešutų ar ką tik sugalvosite :)

Recepto šaltinis Impossible is nothing

2012 m. kovo 29 d., ketvirtadienis

Kibinai

Turbūt daugelis turite savo kibinų receptą. Kas dar neradote labiausiai patinkančio, siūlau pamėginti manąjį :)


Apie 15 kibinų

Tešlai:
150 gr. sviesto
110 gr. grietinės
2 kiaušiniai
1 a.š. cukraus
0,3 a.š. druskos
350-400 gr. miltų

Įdarui:

350-400 gr. smulkiai pjaustytos mėsos arba faršo (aš visada naudoju kalakutienos faršą)
1 didelis svogūnas
2 česnako skiltelės
druskos
pipirų
raudonėlio, rozmarino ar kt. žolelių
100 ml. kefyro

kiaušinio aptepimui (galite pasilikti truputį nuo tešlos kiaušinių)

Tešla. Sviestą supjaustome mažais gabaliukais, sumaišome su 350 gr. miltų ir rankomis triname, kol sviestas visiškai susitrina su mitais - gauname birų mišinį. Dubenėlyje išplakame kiaušinius su druska ir cukrumi, sumaišome juos su grietine, ir pilame viską į turimą birų mišinį. Maišome šaukštu, kol galėsime minkyti. Išminkome viską, kol gausime minkštą, elastingą, bet prie rankų nelimpančią tešlą (jei reikia - įberkite dar miltų, bet nepadauginkite; man užteko 50 gr.). Pastatome tešlą 30 min. į šaldyuvą.

Įdaras. Svogūną ir česnaką susmulkiname. Visus produktus sumaišome. Formuojame kibinus ir kepame 200 °C orkaitėje apie 30-40 min., kol gražiai paruduoja. Skanaus!

 P.S. Šį kartą pusę kibinų dariau su daržovių įdaru - patroškinau kopūstą, morkas, svogūną, česnaką, prieskonius. Irgi labai skanu!

2012 m. kovo 26 d., pirmadienis

Eklerai su šokoladiniu kremu


16-20 vidutinio dydžio eklerų

Eklerams:

200 gr. vandens
100 gr. sviesto
160 gr.  miltų
3-4 kiaušiniai (man užteko 3 L dydžio)
1 v.š. cukraus
0,3 a.š. druskos

Kremui:

200 ml. grietinėlės 35 %
200 gr. juodo arba pieniško šokolado
50 gr. sviesto
8 gr. želatinos

Eklerai. Vandenį, supjaustytą sviestą, cukrų, druską pilame į puodą ir užviriname. Sumažiname ugnį iki vidutinės, nenuimdami nuo viryklės puodo suberiame miltus ir intensyviai maišome, kol masė atšoks nuo puodo sienelių ir sušoks į gumulą.

Nukeliame puodą nuo viryklės, paliekame apie 4 min. atvėsti. Tuomet po vieną mušame kiaušinius ir lėtai, bet gerai maišome. Tešla turi būti minkšta, blizganti, elastinga, bet tvirta, pakankamai gerai laikanti savo formą. Todėl žiūrėkite, kiek kiaušinių įmušti - jei tešla jau reikiamos konsistencijos, daugiau kiaušinių nereikia (man užteko 3). Jei kartais įmušėte per daug kiaušinių, ir tešla pernelyg skysta, - grąžinkite puodą ant viryklės ir dar maišydami paplikykite tešlą, kol ji sutirštės (bet nepermaišykite ir neperlaikykite ant ugnies.

Dedame po valgomąjį šaukštą tešlos ant kepimo skardoje patiesto popieriaus. Labai gerai įkaitiname orkaitę iki 210° C, kepame eklerus apie 25 min., kol jie pradeda gražiai ruduoti ir susidaro plutelė. Tuomet sumažiname ugnį iki 180° C ir kepame dar apie 10 min. Išjungiame orkaitę ir neatidarę durelių paliekame eklerus atvėsti orkaitėje - apie 20-30 min.
Pastaba. Kepimo laikas priklauso nuo eklerų dydžio. Jei darysite mažesnius - trumpinkite kepimo laiką, stebėkite, kada jie pradeda ruduoti.

Kremas. Želatiną užpilame 25 ml. šalto vandens ir paliekame išbrinkti. Grietinėlę išplakame iki standumo. Šokoladą ir sviestą ištirpiname puode ant nedidelės ugnies, supilame ištirpintą želatiną. Atvėsiname, sudedame grietinėlę ir nedideliu greičiu viską išplakame iki vientisos masės. Palaikome kremą šaldytuve iki tokios konsistencijos, kad galima būtų konditeriniu švirštu išvirkšti į eklerus. Kremu pripildytus eklerus palaikome šaldytuve, kad kremas sustingtų. Skanaus!

P.S. Komentarų čia net nereikia - tiesiog paragaukite... :)

2012 m. kovo 18 d., sekmadienis

Eklerai su varškės kremu



16 vidutinio dydžio eklerų

Eklerams:

200 grl. vandens
100 gr. sviesto
160 gr. miltų
3-4 kiaušiniai (man užteko 3 L dydžio)
1 v.š. cukraus
0,3 a.š. druskos

Kremui:

200 ml. grietinėlės 35 %
200 gr. kreminės arba paprastos varškės
4 v.š. cukraus (arba pagal skonį)

Eklerai. Vandenį, supjaustytą sviestą, cukrų, druską pilame į puodą ir užviriname. Sumažiname ugnį iki vidutinės, nenuimdami nuo viryklės puodo suberiame miltus ir intensyviai maišome, kol masė atšoks nuo puodo sienelių ir sušoks į gumulą.

Nukeliame puodą nuo viryklės, paliekame apie 4 min. atvėsti. Tuomet po vieną mušame kiaušinius ir lėtai, bet gerai maišome. Tešla turi būti minkšta, blizganti, elastinga, bet tvirta, pakankamai gerai laikanti savo formą. Todėl žiūrėkite, kiek kiaušinių įmušti - jei tešla jau reikiamos konsistencijos, daugiau kiaušinių nereikia (man užteko 3). Jei kartais įmušėte per daug kiaušinių, ir tešla pernelyg skysta, - grąžinkite puodą ant viryklės ir dar maišydami paplikykite tešlą, kol ji sutirštės (bet nepermaišykite ir neperlaikykite ant ugnies.

Dedame po valgomąjį šaukštą tešlos ant kepimo skardoje patiesto popieriaus. Labai gerai įkaitiname orkaitę iki 210° C, kepame eklerus apie 25 min., kol jie pradeda gražiai ruduoti ir susidaro plutelė. Tuomet sumažiname ugnį iki 180° C ir kepame dar apie 10 min. Išjungiame orkaitę ir neatidarę durelių paliekame eklerus atvėsti orkaitėje - apie 20-30 min.
Pastaba. Kepimo laikas priklauso nuo eklerų dydžio. Jei darysite mažesnius - trumpinkite kepimo laiką, stebėkite, kada jie pradeda ruduoti.

Kremas. Iki standumo išplakame grietinėlę su cukrumi ir sumaišome su varške (jei naudosite paprastą - pertrinkite per sietelį). Išvirkščiame kremo konditeriniu švirkštu į eklerus, arba tiesiog perpjovę juos per pusę.

P.S. Tai mano mėgstamiausi pyragaičiai. Jie tiesiog fantastiški...

2012 m. kovo 15 d., ketvirtadienis

Spurgos "Smaližių džiaugsmas"


Išeiga - 25 spurgos

2 kiaušiniai
pusė indelio kondensuoto pieno (saldinto, sutirštinto)
2 stiklinės miltų (stiklinė 200 ml.)
1 a.š. (nubrauktas) kepimo miltelių
aliejaus virimui

Kiaušinius išplakame mikseriu (plakame apie 2 min). Supilame kondensuotą pieną, dar šiek tiek paplakame. Šaukštu įmaišome kepimo miltelius ir miltus. Tešla bus minkšta, lipni, bet miltų daugiau neberkite, nes spurgos bus per kietos.
Įkaitiname puode aliejų, įmetame žalios bulvės skiltelę, kad spurgos neprisigertų aliejaus, vandeniu sudrėkintomis rankomis formuojame graikiško riešuto dydžio spurgytes (didesnių nereikia, nes jos išsipučia) ir verdame aliejuje, kol gražiai apskrunda.

Atvėsintas galima apšlakstyti tirpintu šokoladu, ar glajumi iš sulčių ir cukraus pudros. Arba įpjovus vidurį pertepti džemu, uogiene, Nutella ar kt.

P.S. Keli produktai, keliolika minučių, ir lėkštė pilna spurgų :)

Recepto šaltinis - Lietuviški valgiai' 2011

2012 m. kovo 5 d., pirmadienis

Indiška sriuba su vištiena ir brokoliais



1,2 litro vandens
250 gr. vištienos filė
200 gr. šviežių brokolių
1 svogūnas
1-2 česnako skiltelės
1-2 a.š. kario
2 v.š. sviesto
2 v.š. kokoso drožlių
1 v.š. tarkuoto imbiero
150 ml. grietinėlės
2 v.š. miltų
2 v.š. citrinos sulčių
druskos
1 nedidelė aitrioji paprika (aš dėjau tik ketvirtadalį)
lauro lapelių
pipirų žirnelių

Vištieną supjaustome dideliais gabaliukais (kad greičiau išvirtų), dedame į vandenį, sumetame pipirus, kelis lauro lapelius ir verdame apie 30 min. Išimame iš sultinio ir atvėsiname.

Svieste pakepiname smulkiai supjaustytą svogūną ir česnaką, kol gražiai pagelsta. Sudedame imbierą, miltus, karį, ir viską kelias minutes maišydami patroškiname ant nedidelės ugnies.

Svogūnus dedame į vištienos sultinį, pilame grietinėlę, užviriname ir sudedame pasmulkintus brokolių žiedynėlius. Verdame 8-10 min.

Sudedame maltą arba smulkiai supjaustytą vištieną (aš tiesiog rankom suplėšiau plonom juostelėm), smulkintą aitriąją papriką, sausoje keptuvėje pakepintas kokosų drožles, supilame citrinos sultis, įberiame druskos. Patiekiau su balta skrudinta duona. Skanaus!

P.S. Labai soti ir skani sriuba. Pagal receptą reikėjo 400 gr. vištienos, bet man visiškai pakako 250 gr.

Recepto šaltinis "Ji" Nr. 9/2012

2012 m. vasario 17 d., penktadienis

Tortas "Juodasis miškas"

Torto "Juodasis miškas" receptų yra įvairių: vis kitokie biskvitai, kai kuriuose receptuose nėra šokoladinio sluoksnio. Nežinau, kuris yra tikrasis, tad nutariau susidėlioti savąjį variantą iš kelių tortų. Siūlau išbandyti - gan paprastai padaromas ir labai skanus tortas!




24 cm. formai

Biskvitui:

4 kiaušiniai
150 gr. cukraus
160 gr. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
2 v.š. (nubraukti) kakavos

Vyšnioms:

300 gr. šaldytų vyšnių
2-3 v.š. cukraus
apie 4 v.š. alkoholio (naudojau likerį, bet siūlau ką nors stipresnio, pvz. brendį)

Grietinėlės kremui:

420-450 ml. grietinėlės 35 %
4 v.š. cukraus
citrinos rūgšties ant šaukštelio galiuko

Šokoladiniam kremui:

150 gr. juodojo šokolado
100 ml. grietinėlės 35 %
30 gr. sviesto
5 gr. želatinos

Vyšnios. Geriau pasiruošti iš vakaro. Jas užpilame cukrumi, alkoholiu ir paliekame per naktį šaldytuve. Susidariusį skystį nupilame (galima prakiesti su vandeniu). Jei trūksta saldumo - įberiame į sirupą cukraus. Šiuo sirupu laistysime biskvitus.

Biskvitas. Kiaušinius su cukrumi plakame mikseriu, kol masė padvigubės ir taps tiršta. Tuomet persijojame kepimo miltelius, miltus ir kakavą ir atsargiai šaukštu įmaišome į kiaušinius. Pilame į kepimo popieriumi iškolotą skardą ir kepame iki 190 °C įaitintoje orkaitėje apie 30-40 min. (tikriname mediniu pagaliuku). Iškeptą atvėsiname ir perpjauname į 4 lakštus.

Grietinėlė. Grietinėlę išplakame su cukrumi ir citrinos rūgštimi iki standumo.

Šokoladinis kremas. Želatiną užpilame 15 ml. šalto vandens ir paliekame išbrinkti. Šokoladą ir sviestą puode maišydami ištirpiname ant mažos ugnies, supilame ištirpintą želatiną, išmaišome. Viską atvėsiname. Grietinėlę išplakame iki standumo. Atsargiai įmaišome ją į šokoladą ir išplakame mikseriu mažu greičiu. Turi gautis purus, nesukritęs kremas. Pastatome trumpam į šaldytuvą, kad pradėtų stingti, t.y. kad tepant netekėtų nuo biskvito.

Torto surinkimas.

  1. Dedame į formą biskvitą, sulaistome sirupu (4-5 v.š.), dedame pusę vyšnių, tepame pusę grietinėlės.
  2. Ant grietinėlės dedame antrą biskvitą, sulaistome sirupu, pilame šokoladinį kremą.
  3. Dedame trečią biskvitą, sulaistome sirupu, dedame likusias vyšnias ir grietinėlę, uždengiame ketvirtu biskvitu.
Tortą reikėtų palaikyti bent parą, o dar geriau - dvi. Tuomet atsiskleidžia tikrasis jo skonis. Puošiame kaip kam patinka - grietinėle, šokoladu ar kt. Skanaus!

P.S. Prisiskaičiau gausybę komentarų, kad šis tortas be galo saldus. Paragavus galiu pasakyt, kad mėgstant "tikrus", saldžius tortus, saldumo norėjos net daugiau. Labai saldus tik šokoladas. O visas tortas saldžiai-gaivus (nuo vyšnių).
Ir dar - nepagailėkite jam gero alkoholio. Nors nemėgstu jo tortuose, bet čia jis tikrai labai tinka.


2012 m. sausio 1 d., sekmadienis

Ledai su brendyje mirkytomis datulėmis ir karijų riešutais sirupe

Labai ilgai ruošiausi gaminti šiuos ledus. Paragavus labai pasigailėjau, kad tiek laiko gaišau :) Ledai fantastiški, nerealūs!.. Užtikrinu, kad tokių niekur neparagaustite ir nenusipirksite!



Ledams:

300 ml. grietinėlės 10 %
420 ml. grietinėlės 35 %
200 gr. cukraus
6 tryniai
žiupsnelis druskos
0,5 a.š. vanilinio cukraus

Datulėms:

12 džiovintų datulių
50 ml. brendžio

Riešutams:

100 gr. karijų riešutų
100 ml. auksaspalvio cukraus sirupo (arba klevų sirupo)
žiupsnelis druskos

Datulės. Išimame iš datulių kauliukus. Supjaustome jas 0,5 cm. gabaliukais. Užpilame brendžiu ir puode užviriname. Nukeliame nuo ugnies ir paliekame pastovėti 4 val. (galima pasidaryti iš vakaro ir palikti per naktį pastovėti, ką aš ir padariau).

Riešutai. Karijų riešutus susmulkiname į mažus gabaliukus (aš tiesiog sulaužiau rankomis, jie minkšti). Puode užviriname sirupą, suberiame riešutus ir maišydami dar kartą užviriname. Nukeliame nuo ugnies ir paliekame atvėsti. Karts nuo karto pamaišome, kad vėsdami riešutai ne taip stipriai suliptų. Siūlyčiau riešutus pasiruošti prieš plakant ledus paskutinį kartą, nes ilgai stovėdami jie sulimpa į vieną gabalą, ir gana sunku juos leduose paskirstyti į mažus gabaliukus (bet įmanoma).
Ledai. Kiaušinius išplakame mikseriu iki purumo (apie 2 min.), atidedame į šalį. Pilame į puodą 10 % riebumo grietinėlę, cukrų ir druską. Pakaitiname ant vidutinės ugnies, kol ištirps cukrus. Dar šiltą mišinį po truputį pilame į kiaušinius ir maišome šaukštu arba nedideliu greičiu mikseriu (kad masė labai nesuputotų) plakame, kad viskas susimaišytų. Kiaušinių/grietinėlės masę pilame atgal į puodą ir nuolat (!) maišydami (braukdami šaukštu per dugną) kaitiname ant vidutinės ugnies, kol masė ima tirštėti ir tampa maždaug kisieliaus konsistencijos. Užima apie 8-10 min.
Per sietelį supilame kiaušinių masę į dubenyje esančią 35 % grietinėlę. Maišome, kol atvėsta tiek, kad galima statyti į šaldytuvą. Šaldytuve visiškai atvėsiname ir su tuo pačiu dubeniu statome į šaldymo kamerą. Po 30-40 min. ledų masę išplakame mikseriu (paplakame kelias minutes). Ir taip kartojame dar 3 kartus.

Paskutinį kartą išplakę ledus (jie jau pradeda stingti) sudedame į juos datules, riešutus (mano riešutai labai sulipo į gabaliukus, tad sudėjus į ledus šaukštu "pakapojau" į mažus gabaliukus). Pilame ledus į indą, kuriame šaldysime, ir statome į šaldymo kamerą.

Kadangi datulės ir riešutai nusėda ant dugno, šaldydama ledus dar kelis kartus juos permaišiau šaukštu, kad įdaras tolygiai pasiskirstytų. Kai ledai jau gerokai sutvirtėję, riešutai ir datulės gražiai pasiskirsto visoje masėje. Skanaus!

Recepto šaltinis browneyedbaker.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...